26.aprīlī Igaunijā norisinājās projekta Green Pro jauktā mobilitāte, kurā piedalījās Latvijas, Igaunijas un Itālijas skolēni. Lai iepazītu ilgtspējīgas uzņēmējdarbības piemērus Igaunijā, pasākuma dalībnieki viesojās uzņēmumā “Dipperfox”, kura mērķis ir būt līderim viegli lietojamu un efektīvu smagās tehnikas instrumentu un piederumu izstrādē. Tāpat jaunieši apmeklēja uzņēmumu “Amanita”, kas nodarbojas ar koka piemiņas lietu, suvenīru un dažādu radošu amatniecības priekšmetu ražošanu. Tas ir sociālais uzņemums, kurā stādā cilvēki ar kustību traucējumiem.
Projekta darba sesijā skolēnu komandas prezentēja savas videi draudzīgo risinājumu idejas Pērnavas Zaļā klastera vadītājam Toomas Toodu. Viņš sniedza ieteikumus projektu attīstībai, kas turpināsies nākamajā mācību gadā.
Aktivitāte īstenota ar mērķi veicināt Valmieras tehnikuma, Pērnavas tehnikuma un Itālijas skolu jauniešu izpratni, lai savus ikdienas paradumus padarītu videi draudzīgākus. “Zaļo prasmju” attīstība izglītojamo vidū ir viens no projekta mērķiem. Aktivitātes tiek finansētas no Eiropas Savienības budžeta, projekta nr. 2022-1-LV01-KA220-VET-000089115