28.09.2018

Dalies:

Aizvadīta Pēcpusdiena Ar Guntaru Raču Un Draugiem

Dzejas dienu mēnesī, karjeras izglītības ietvaros, pie mums viesojās komponists, mūziķis, dziesmu autors un dzejnieks Guntars Račs ar draugiem mūziķiem Andri Alviķi un Uģi Tirzīti, lai pastāstītu par savu karjeras ceļu, dalītos pieredzē par to, ko nozīmē būt mūziķim, kādām personības īpašībām ir jāpiemīt topošam māksliniekam un vai kļūt par mūziķi vai dzejnieku ir iespējams kādā izglītības iestādē.

G.Račs jauniešiem stāstīja par savu karjeras ceļa izvēli, piedzīvojumiem mūziķa gaitās, komponēšanu un atgriešanos pie dzejas, kā arī savas grāmatas “365” 1. un 2. daļas tapšanu, 2017. gadu viņš iesāka ar apņemšanos katru dienu sarakstīt vienu dzejoli. “Atzīšos, kad bija pagājušas divas nedēļas, pašam šī sāka šķist grūti izpildāma apņemšanās. Ir grūti to apvienot ar ikdienas darbiem, koncertiem un ģimeni. Taču palēnām iemanījos jau no paša rīta katru dienu sākt domāt par dzejoli, lai līdz pusnaktij tas būtu publicēts manā profilā facebook.com lapā. Mans mērķis bija sarakstīt tādu dzejoli, lai arī pēc pieciem gadiem man nebūtu kauns zem tā parakstīties kā autoram,” atklāja mūziķis.

Uzstāšanās laikā G.Račs deva iespēju jauniešiem nosaukt savu dzimšanas dienas vai kādu citu īpašu datumu, un paša autora izpildījumā dzirdēt tieši tajā datumā sarakstīto dzejoli. Jāatzīst, ka atsaucība no jauniešu puses bija ļoti liela un gandrīz vai katrs vēlējās dzirdēt sev nozīmīgā datumā sacerētās dzejas rindas. Izskanēja arī uzaicinājums, nekautrēties un atklāt kurš no zālē sēdošajiem jau ikdienā raksta dzeju vai nodarbojas ar mūzikas sacerēšanu vai izpildīšanu. 

Pēc tam visiem bija iespēja noklausīties dziesmas, kas mūziķi ir pavadījušas visa karjeras ceļa laikā. Vienā dziesmā mūziķis aicināja pievienoties arī kādu no jauniešiem un šo iespēju izmantoja 10.grupas audzēkne Madara Briede, par savu drosmi saņemot dāvanu – G.Rača grāmatu ar īpaši veltītu ierakstu.

Noslēgumā G.Rača vēlējums visiem sanākušajiem bija nekad neatkāpties no mērķa un darīt to, ko vēlas sirds, neskatoties uz to, ka reizēm ir arī jādara lietas, kas nemaz nav tik patīkamas – jo tu vari kļūt par ko vien vēlies, ja esi uzticīgs saviem sapņiem.

Pasākums īstenots ESF projekta Nr. 8.3.5.0/16/I/001 finansējuma ietvaros.