25.02.2021

Dalies:

Aizvadīta pirmā projekta “Teaming Up” virtuālā nometne

Aizvadītajā nedēļā, 17. un 18. februārī, notika projekta “Teaming UP” pirmā starptautiskā nometne, kurai, saskaņā ar projektā plānoto, būtu bijis jānotiek klātienē Somijā, pulcējot jauniešus no Latvijas, Igaunijas un Somijas. Epidemioloģiskā situācija visās projekta dalībvalstīs ir viesusi korekcijas, un jaunieši satikās tiešsaistē katrs savā valstī.

Logo kombi CBEU 1 0

teaming up logo

Pasākuma laikā bija iespēja noklausīties iedvesmojošu mentoru pieredzes stāstus, taču šī pasākuma galvenā sadaļa bija izveidoto starptautisko komandu biznesa ideju modelēšana un attīstības veicināšana. Kā arī darbošanās mērķis bija iemācīties īsi un efektīvi pasniegt savu ideju klientiem vai investoriem, izmantojot Biznesa Canvas modeli. Darbnīcas laikā audzēkņi guva vērtīgus un noderīgus padomus, kā arī pārliecību par savu ideju, biznesa modeli un uzlaboja prezentēšanas prasmes.

Teaming UP virtuālās nometnes norise

Kopumā pasākumā projekta dalībnieki komandās turpināja  veidot un attīstīt 12 radošas, inovatīvas un dažādām dzīves situācijām piemērotas biznesa idejas.  Piemēram, īpašas uzlīmes apģērbam, kas ļaus to personalizēt un padarīt atšķirīgu no masveida ražojumiem, ceļojuma somas, kuru dizainu, izmēru un krāsu ir iespējams izvēlēties atbilstoši tās lietotāja vēlmēm, produkti Zero Waste aktīvistiem, gaismas un interjera dekori telpu apgaismošanai, tehnoloģiskie risinājumi pret briļļu svīšanu un arī dažādi konditorejas izstrādājumi, kas gatavoti no vietējiem produktiem un ir ar augstu uzturvērtību u.c. Pasākuma galvenais moderators bija Somijas uzņēmējs Viljami Metsäkylä, kurš pasākuma laikā radīja biznesa vides atmosfēru un deva pozitīvas emocijas, enerģijas lādiņu, kā arī vērtīgus un noderīgus padomus, tieši sava produkta prezentēšanai un idejas īstenošanai.

Valmieras tehnikuma Biznesa skolas vadītāja, Teaming UP projekta skolotāja Ilze Kobiaka, atskatoties uz aizvadīto pasākumu, pastāstīja: „Man ir prieks un reizē arī izaicinājums augt un veidoties kopā ar jaunajiem uzņēmējiem biznesa vidē šajā pandēmijas laikā.  Iegūtās  jaunās zināšanas, prasmes, izaicinājumi, daudz jaunu kontaktu un gūzma sajūtu, sevis iepazīšana un vēl, un vēl ir tas, kas manuprāt var palīdzēt jauniešiem iepazīt šo pasauli. Ticu un vēlos izcelt tādas vērtības kā līdzdalība, neformālā izglītība, iecietība un starptautiski kontakti.”

Projekta ietvaros plānotas kopskaitā četras nometnes, nākamās nometnes norise plānota Latvijā, Valmieras tehnikumam pie sevis uzņemot Igaunijas un Somijas projekta dalībniekus. Ļoti ceram uz epidemioloģiskās situācijas uzlabošanos, lai nometne varētu notikt klātienē un projekta jauniešiem būtu iespēja beidzot satikties dzīvē, iepazīt vienam otru un turpināt radoši darboties pie kopīgo biznesa ideju attīstības.

Informāciju sagatavoja:
Kristīne Auziņa 
Projekta Teaming UP komunikācijas vadītāja 
kristine.auzina@valmierastehnikums.lv 
27803235 

Teaming UP ir Interreg Centrālā Baltijas jūras reģiona programmas projekts, kura ietvaros jauniešiem tiek sniegta iespēja izmēģināt spēkus starptautiskās uzņēmējdarbības jomā. Projekta mērķis ir celt jauniešu potenciālu, pārliecību un uzlabot uzņēmējdarbībai nepieciešamās zināšanas, kā arī atbalstīt starptautisku jauniešu biznesa komandu veidošanos. Projektā iesaistīti 60 jaunieši no Latvijas, Igaunijas un Somijas.