18.10.2021

Dalies:

Aizvadīta projekta “eiropas nākamās paaudzes mazās pilsētas” noslēguma konference

Aizvadītajā nedēļā notika projekta “Eiropas nākamās paaudzes mazās pilsētas” svinīgā noslēguma konference. Tās laikā projekta dalībnieki atskatījās uz paveikto, dalījās pieredzē un diskutēja par nākotnes izaicinājumiem izglītībā un mazo pilsētu attīstībā. Gan šī Projekta, gan pašas Pilsētu inovatīvās darbības iniciatīvas mērķis ir atbalstīt pilsētu inovatīvas idejas, eksperimentus un pilotprojektus. Ventspils un Valmieras kopējā Projektā tikuši īstenoti virkne inovatīvu risinājumu ar mērķi vietējā ekonomikā radīt jaunas darba vietas un attīstīt prasmes, kas nepieciešamas šodienas un nākotnes darba tirgū. Valmieras tehnikumā trīs projekta gadu laikā radīta multifunkcionālā metālapstrādes laboratorija, 3D virtuālā ala, izveidota jauna vizuālā identitāte, rīkotas robotikas nometnes, izglītojošas konferences un saveikts daudz kas cits. Atskatīsimies uz projekta laikā sasniegtajiem jauno audzēkņu uzņemšanas un komunikācijas rādītājiem.

nextgen-18102021

Valmieras tehnikuma attīstības stratēģijā izvirzītajās prioritārajās STEM izglītības programmās, kā programmēšana, metālapstrāde, mehatronika, strauji pildās plānoto skolēnu skaits vai pat ir piepildīts ar uzviju. Stratēģija paredz, ka 2025. gadā Valmieras tehnikumā programmēšanu apgūs 48 audzēkņi, taču, ņemot vērā darba tirgus pieprasījumu, šobrīd profesiju apgūst jau 130 audzēkņi. Mehatroniku apgūst 64 izglītojamie, veikli tuvojoties 2025. gada mērķim izglītot 72 topošos profesionāļus. Savukārt metālapstrādes programmā mācās 48 skolēni, veiksmīgi pildot plānu pēc trīs gadiem apmācīt 64 jauniešus.

Valmieras tehnikuma direktore Vineta Melngārša pauž gandarījumu: “Priecājamies, ka arvien vairāk jaunieši pēc 9. klases kā prioritāro izglītības turpinājumu izvēlas mācības profesionālās izglītības iestādē! Mērķtiecīgi attīstot un stiprinot tieši STEM jomas izglītības programmas, esam strauji kāpinājuši izglītojamo skaitu tieši šajās jomās. Topošos programmēšanas tehniķus uzņemam tikai trešo gadu, bet profesiju 2021./2022.mācību gadā apgūs jau 130 jaunieši, sagatavojot darba tirgū tik ļoti pieprasītos speciālistus.”

Šajā gadā Valmieras tehnikums paplašināja komunikācijas kanālus un darbības intensitāti, lai uzrunātu plašāku auditoriju un pielāgotu saturu katras platformas lietotāju specifikai. Mērķtiecīgi veidota komunikācija Facebook kontā spējusi uzrunāt auditoriju lielākajās pilsētās visā Latvijā – Rīgā, Valmierā, Daugavpilī, Liepājā, Rēzeknē – , pārorientējoties no Valmieras un tās apkārtnes uz plašāku valsts mērogu. Savukārt Instagram pēdējo deviņu mēnešu laikā vērojams sekotāju pieaugums Rīgā (no 15,9% uz 48,4% no visiem sekotājiem) un vecuma grupā no 13 līdz 17 gadiem (no 11,5% uz 14,9%), apliecinot, ka Valmieras tehnikums runā «modernā lielpilsētas valodā», spējot sasniegt mērķauditoriju ne tikai Valmierā un Vidzemē, bet arī galvaspilsētā. Ar mērķi uzrunāt vairāk pusaudžu, kas arī primārā skolas mērķauditorija, 2021. gada martā Valmieras tehnikums izveidojis TikTok kontu, kura populārākie video sasnieguši pat 130 tūkstošus skatījumu. Tāpat arī izveidots Linkedin profils, kur uzturēt lūkot pēc darbiniekiem un sadarbības partneriem.

Projektu līdzfinansē Eiropas Reģionālās attīstības fonds iniciatīvas “Pilsētu inovatīvās darbības” ietvaros. Šī ziņa atspoguļo vienīgi autora viedokli, un iniciatīvas “Pilsētu inovatīvās darbības” iestādes neatbild par šīs informācijas potenciālajiem izmantošanas veidiem.