04.03.2015

Dalies:

Audzēkņu prakse dānijā

Augusta sākumā 15 Valmieras tehnikuma 4. kursa audzēkņi Erasmus+ projekta „Audzēkņu prakse pārtikas ražošanas un ēdienu gatavošanas jomā Dānijā un Mehatronikas, Telemehānikas un loģistikas pedagogu profesionālā pilnveide Anglijā” ietvaros devās uz Dānijas pilsētu Roskildi, lai piecu nedēļu laikā praktizētos pārtikas ražošanā un ēdienu gatavošanā Dānijas gaļas pārstrādes koledžā.

Uz Dānijas gaļas pārstrādes koledžu kopumā devās piecpadsmit 12. un 28. grupas audzēkņi, kuri ieguva vislielāko punktu skaitu pavasarī rīkotajā projekta atlases konkursā. Valmieras tehnikuma audzēkņi uz Dāniju devās agrā 2. augusta rītā un praksi Dānijā izies līdz pat 5. septembrim. Pirmajā nedēļā kopā ar audzēkņiem Dānijā bija arī pavadošā skolotāja Ramona Jirgena, kas tāpat kā jaunieši piedalījās gan teorētiskajās, gan praktiskajās apmācībās. Valmieras tehnikums sadarbībā ar Dānijas gaļas pārstrādes koledžu ir izveidojis mācību prakses programmu, lai projekta dalībnieki gūtu jaunas zināšanas par gaļas pirmapstrādi un gaļas ēdienu gatavošanu, kā arī apgūtu Dānijas nacionālo ēdienu gatavošanas zināšanas un prasmes. No mācību prakses brīvajā laikā Valmieras tehnikuma audzēkņi var izbaudīt dažādas brīvā laika aktivitātes, ko piedāvā Dānijas gaļas pārstrādes koledža: sportot koledžas fitnesa zālē, rīkot filmu vakarus koledžā esošajā kino telpā, spēlēt galda tenisu, futbolu, basketbolu, galda spēles un citas brīvā laika aktivitātes. Tāpat Valmieras tehnikuma audzēkņiem, atrodoties Dānijā, tiks nodrošināta kultūras programma, kuras laikā audzēkņi aplūkos Dānijas galvaspilsētu Kopenhāgenu un Vikingu kuģu muzeju. Septembrī, atgriežoties no mācību prakses Dānijā, Valmieras tehnikuma audzēkņi rīkos atmiņu vakaru, kurā ikvienam interesentam būs iespēja dzirdēt un redzēt audzēkņu piedzīvoto atrodoties mācību praksē Dānijā. Sīkāka informācija par atmiņu vakara datumu un laiku sekos.

Valmieras tehnikums ik gadu dažādu specialitāšu audzēkņiem piedāvā iespēju doties praksē ārpus Latvijas robežām. Šis mobilitātes projekts „Audzēkņu prakse pārtikas ražošanas un ēdienu gatavošanas jomā Dānijā un Mehatronikas, Telemehānikas un loģistikas pedagogu profesionālā pilnveide Anglijā” tika īstenots pateicoties Eiropas Savienības Erasmus+ programmas atbalstam.

Liene Golča
Valmieras tehnikuma projektu vadītājas asistente
liene.golca@valmierastehnikums.lv