04.03.2015

Dalies:

Dalāmies pieredzē par ERASMUS+ projektiem

Valsts izglītības attīstības aģentūra (VIAA) 2016. gada 15. martā Eiropas Savienības Erasmus+ programmas ietvaros organizēja starptautisku mācību semināru „Profesionālās izglītības iestādes internacionalizācijas stratēģijas izstrāde un īstenošana”.


Tas pulcēja Latvijas profesionālās izglītības kompetenču centru un citu profesionālās izglītības iestāžu pārstāvjus, Izglītības un zinātnes ministrijas, Izglītības kvalitātes valsts dienesta, Valsts izglītības satura centra ekspertus, kā arī ārzemju viesus – ekspertus no Dānijas, Igaunijas, Lietuvas un Somijas.

Starptautiskais mācību, atbalsta un pieredzes apmaiņas seminārs nodrošināja platformu, kur tika pārrunāti profesionālās izglītības iestādes internacionalizācijas stratēģijas attīstības, izstrādes un īstenošanas jautājumi. Semināra dalībnieki pilnveidoja zināšanas par internacionalizācijas stratēģijas nozīmi un prasībām tās izstrādei, stratēģijas komponentēm, starptautiskiem un nacionāliem politikas dokumentiem un rekomendācijām.


Šajā pasākumu uzstājās arī Valmieras tehnikuma projektu vadītāja Dace Ločmele, kura klātesošos iepazīstināja ar pieredzi par Valmieras tehnikuma internacionalizācijas stratēģiju izveidošanu un īstenošanu. Tika aplūkoti ieteikumi, kā izstrādāt un īstenot profesionālās izglītības iestādes internacionalizācijas stratēģiju Erasmus+ profesionālās izglītības un mācību mobilitātes hartas (VET harta) pieteikuma kontekstā.


Semināra dalībnieki augsti novērtēja semināra saturu, ekspertīzi un praktiskos piemērus no 5 Eiropas Savienības valstīm, kā arī sniegtos ieteikumus.


Raksta autors – VIAA