04.03.2016

Dalies:

Dalība miesnieku un gardēdības konkursā Dānijā

Maija sākumā Valmieras tehnikuma audzēkņi Endrijs Maurītis un Rūdolfs Ločmelis piedalījās Ziemeļvalstu un Baltijas miesnieku konkursā Roskildē, Dānijā. Valmieras tehnikums šāda veida sacensības tika pārstāvēts pirmo reizi, taču dalībnieki un skolotāji ir ļoti apmierināti ar demonstrēto sniegumu.

Sacensības norisinājās trīs posmos. Pirmajā daļā konkursantiem 60 minūšu laikā bija jāatkaulo cūkas pakaļējais stilbs. Otrajā kārtā atkaulotā gaļa bija jāpārvērš visdažādākajos pusfabrikātos, sākot no cepešiem līdz ruletēm un maltās gaļas izstrādājumiem. Savukārt noslēguma daļā jaunieši no pašu veidotajiem pusfabrikātiem gatavoja pamatēdienus. Žūrija vērtēja vairākus kritērijus, tai skaitā darba tehniku, ēdiena garšu un pasniegšanu. 

Pirmo vietu un uzvarētāja nazi šogad saņēma Ema Žalytė no Kauņas. Konkursa dalībniekus vērtēja žūrija, kuras sastāvā ietilpa viens tiesnesis no katras pārstāvētās izglītības iestādes. Valmieras tehnikuma audzēkņus dalībai konkursā sagatavoja skolotājas Ramona Jirgena un Malda Martinsone. Konkurss norisinājās Zēlandes biznesa koledžā (ZBC), kas ir lielākā profesionālās izglītības iestāde Dānijā ar aptuveni 7 000 audzēkņiem.  ZBC specializējas gaļas pārstrādē. Šajā skolā tiek apgūts pilns pārtikas ražošanas cikls, sākot no cūku kaušanas un noslēdzot ar gatavās produkcijas tirdzniecību skolas veikalā. 

ZBC ir Valmieras tehnikuma sadarbības skola, un dalība konkursā ir daļa no kopīgi īstenotā Erasmus+ projekta “Audzēkņu un pasniedzēju kompetences paaugstināšana starptautiskā vidē” Nr.2016-1-LV01-KA116-022446.