27.02.2020

Dalies:

Direktore Spānijā diskutē par inovācijām profesionālajā izglītībā

Novembra beigās Valmieras tehnikuma direktore Vineta Melngārša tika aicināta uz vizīti Spānijas pilsētā Bilbao, lai iepazītu ārvalstu profesionālās izglītības sistēmu un vienlaikus dalītos ar Valmieras tehnikuma pieredzi, īstenojot inovāciju projektu “Eiropas nākamās paaudzes mazās pilsētas.”

Seminārā kopumā piedalījās 11 Eiropas Savienības valstu pārstāvji, tikšanās laikā pētot profesionālās izglītības iestādēs ieviestās inovācijas, diskutējot par skolu internacionalizāciju un turpmāk iespējamajiem sadarbības veidiem. Semināra laikā Vineta prezentēja arī projekta “Next generation micro cities of Europe” ieviešanas gaitu Valmieras tehnikumā. Šī projekta laikā tiek pilnveidotas esošās studiju programmas, iegādātās unikālas tehnoloģijas izglītības modernizācijai un turpmāk plānots izstrādātas jaunas izglītības programmas un turpināt skolas modernizāciju.

 

nextgen-270220244

Vizītes dalībnieki apmeklēja trīs profesionālās izglītības iestādes, kas pēc darbības veida, kapacitātes un īstenotajām izglītības programmām ir līdzvērtīgas Valmieras tehnikumam. Viena no tām ir Miguel Altuna – progresīva skola, kurā mācību telpas veidotas kā atvērtie biroji. Šajā izglītības iestādē īpaši attīstītas ir metālapstrādes izglītības programmas. Izglītības iestādē ieviesta LEAN sistēma metālapstrādes laboratorijās. Īpašu uzmanību izpelnījās arī profesionālā izglītības iestādes Usurbil Lanbide eskol pasīvā māja – laboratorija studentiem, kur vienlaikus notiek gan teorētiskās, gan praktiskās apmācības. Izglītības iestāde aprīkota ar dažādām tehnoloģijām alternatīvās enerģijas ieguvei un studenti apgūst zināšanas arī par dažādiem alternatīvās enerģijas veidiem. Pieredzes vizīte noslēgusies ar vērtīgām atziņām un kontaktiem jaunas sadarbības veidošanai.

Projektu līdzfinansē Eiropas Reģionālās attīstības fonds iniciatīvas “Pilsētu inovatīvās darbības” ietvaros. Šī informācija atspoguļo vienīgi autora viedokli, un iniciatīvas “Pilsētu inovatīvās darbības” iestādes neatbild par šīs informācijas potenciālajiem izmantošanas veidiem.