25.03.2021

Dalies:

Eiropas digitālajā nedēļā iepazīstinām ar 3D virtuālo alu

No 22. līdz 26. martam Latvijas Informācijas un komunikācijas tehnoloģijas asociācija (LIKTA) sadarbībā ar Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministriju (VARAM) organizēja Eiropas Digitālo nedēļu Latvijā, kurā piedalījāmies arī mēs, Valmieras tehnikums.

nextgen-25032021

24.martā organizējām attālināto demo stundu “3D virtuālā ala izglītībā un uzņēmējdarbībā”. Šīs stundas laikā interesentiem no visas Latvijas bija iespēja uzzināt, ka virtuālā ala ir četru plakņu telpiskās apmācības telpa, kas ļauj radīt reāla izmēra vizualizācijas. Ikviens, kurš veido automatizētas iekārtas modeļus vai virtuālās vides, saturu integrējot un apstrādājot 3D virtuālajā alā, var simulēt un pārbaudīt objekta funkcionalitāti, kā arī dizainu un detaļu saderību. Stāstījām, kā to izmantojam izglītības procesā un dalījāmies idejās, kā šo tehnoloģiju iespējams izmantot uzņēmējdarbībā. Diemžēl šobrīd ar šo tehnoloģiju varam iepazīstināt tikai attālināti, sniedzot tikai daļēju ieskatu tās darbībā, tomēr ceram, ka drīz visiem interesentiem būs iespēja ierasties klātienē un iepazīt 3D virtuālās alas pilnvērtīgu darbību un funkcijas. Līdz tam vari noskatīties demo stundas ierakstu tepat.

Inovatīvā izglītības tehnoloģija iegādāta projekta “Eiropas nākamās paaudzes mazās pilsētas ietvaros. Projektu līdzfinansē Eiropas Reģionālās attīstības fonds iniciatīvas “Pilsētu inovatīvās darbības” ietvaros. Šī informācija atspoguļo vienīgi autora viedokli, un iniciatīvas “Pilsētu inovatīvās darbības” iestādes neatbild par šīs informācijas potenciālajiem izmantošanas veidiem.