16.05.2022

Dalies:

Eiropas profesionālo prasmju nedēļa valmieras tehnikumā

No 16. līdz 20. maijam visā Eiropā jau sesto reizi ar dažādiem pasākumiem atzīmēs Eiropas profesionālo prasmju nedēļu, kas ik gadu svin profesionālās izglītības un apmācību (VET) labāko praksi. Pasākuma tematika šogad ir profesionālā izglītība un zaļā pāreja.

Šis mācību gads Valmieras tehnikumā ir aizritējis projekta Erasmus+ zīmē, kopumā ārvalstu mobilitātēs devušies 95 Valmieras tehnikuma audzēkņi, kā arī 23 pedagogi un darbinieki.

Lai iedrošinātu profesionālo izglītības iestāžu audzēkņus un darbiniekus, doties Erasmus+ mobilitātēs un uzzinātu, kādas prasmes apgūtas līdzšinējās ārvalstu praksēs, Valmieras tehnikumā tiek organizēta Eiropas profesionālo prasmju nedēļa, kuras laikā norisināsies dažādas aktivitātes (meistarklases, lekcijas, prasmju konkursi, hakatons, pieredzes stāstu prezentācijas u.c.). Pasākumu dalībniekiem būs iespēja uzzināt par jaunumiem un pasaules tendencēm dažādās jomās, kā arī praksē izmēģināt savas prasmes.

PIRMDIEN (16.05.) – Bezatkritumu kulinārijas meistarklase ar Artūru Taškānu (Šefpavārs ar 16 gadu pieredzi, strādājis Michelin restorānos)

OTRDIENA (17.05.) – Profesionālās meistarības konkurss “Klientu apkalpošanas speciālists 2022”.

TREŠDIEN (18.05.) :

  • Vieslekcija “E – biroja ieviešana” ar Ilzi Palmbahu (Mastermind Events, Agile Finance Advisors un Latvijas Republikas Grāmatvežu asociācijas valdes locekle. Savas nozares entuziaste – gan nodokļu piemērošanā, gan procesu automatizācijā un digitalizācijā, gan apmācību vadīšanā.)
  • VEX robotu sacensības sadarbībā ar SIA “Tomega”.
  • HAKATONS  3D zaļais dzīvesveids – Python programmēšanas sacensības

CETURTDIEN (19.05.) :

  • HAKATONS  3D zaļais dzīvesveids – Python programmēšana
  • Vieslekcija etiķetes jomā “Špikeris saskarsmē ar apkārtējiem jeb kā dzīvē un karjerā saņemt 10”, Kristīna Sprūdža (Eksperte etiķetes, komunikācijas, saskarsmes un protokola jautājumos)
  • Valmieras tehnikuma skolēnu pieredzes stāsti Erasmus+ praksēs ārvalstu mobilitātēs
  • Saruna ar Jāni Pētersonu ( IT projektu vadība) un Sindiju Virsi ( YIT Latvija) par profesionālajām prasmēm, karjeras izvēli, studijām un Erasmus+ mobilitātēm
  • Grupas “Citi Zēni” koncerts

PIEKTDIENA (20.05.) :

  • SIA Enefit vieslekcija – Ilgtspējas jautājumi – regulācija, spiediens uz uzņēmumiem un tehniskajiem risinājumiem, kas palīdz uzņēmumiem pāriet uz ilgtspējīgu Modus Operandi
  • Inese Dosē, SIA Enefit valdes locekle un Eesti Energia Analītiskās daļas vadītāja. 10+ gadu pieredze enerģētikas sektorā Rietumeiropā un Baltijas valstīs.

#EUVocationalSkills #DiscoverYourTalent

Aktivitātes īstenotas Erasmus+ projekta “Starptautiska pieredze profesionālai izaugsmei” Nr. 2019-1-LV01-KA116-060238 ietvaros.