30.06.2023

Dalies:

ENGINE projekta partneru tikšanās uzņēmumā Wärtsilä

Jūnija beigās Valmieras tehnikuma attīstības nodaļas darbinieces piedalījās ENGINE projekta partneru sanāksmē Somijā. Pārstāvji no 16 organizācijām apmeklēja Oulu universitāti, kā arī uzņēmumu GLOBAL BOILER WORKS. Darba grupas sanāksme un ziņojumi par projekta progresu notika Wärtsilä rūpnīcā, kas nodarbojas ar kuģu dzinēju un elektrostaciju iekārtu ražošanu.

ENGINE 30062023

Pozitīvā ietekme, ko ENGINE veidotāji tiecas sasniegt, ir globālās konkurētspējas palielināšana un Eiropā ražoto metālizstrādājumu ietekmes uz vidi samazināšana, radot jaunu, digitālu ražošanas veidu bez defektiem.

Projekts ENGINE — nulles defektu ražošana zaļajai pārejai Eiropā — tiek īstenots ar mērķi samazināt ietekmi uz vidi un uzlabot metālizstrādājumu ražotāju konkurētspēju, radot jaunu metāla izstrādājumu projektēšanas un ražošanas sistēmu, kas integrē produkta dzīves cikla analīzi un biznesa lēmumus, samazina defektus, atkritumus un saīsina ražošanas laiku.

Vadošais partneris ir Somijas tehnoloģiju pētniecības centrs VVT, bet projektā kopumā iesaistīt 16 partneri no septiņām Eiropas valstīm, tajā skaitā Valmieras tehnikums, pārstāvot Latviju. Izvirzīto mērķu sasniegšanā kopā darbojas gan dažādu līmeņu izglītības iestādes, gan ražošanas uzņēmumi.

Projekts īstenots Eiropas Savienības programmas HORIZON Innovation Actions ietvaros, no 2022.gada 1.jūnija līdz 2025.gada 31.maijam. Projekta numurs – 101058179.