01.02.2023

Dalies:

ENGINE projekta partneru vizīte uzņēmumos Itālijā

No 24. līdz 27. janvārim Itālijas pilsētās Udine un Busano norisinājās projekta ENGINE darba grupas tikšanās, apmeklējot metālapstrādes uzņēmumus Acciaierie Bertoli Safau un Siderfogerossi Group.

ENGINE 01022023

Vairāku dienu sanāksmē Valmieras tehnikuma pārstāvji kopā ar vēl 15 uzņēmumu un organizāciju darbiniekiem dalījās ar līdz šim projektā paveikto un diskutēja par nākamajiem darba uzdevumiem. Viesojoties metālapstrādes ražotnēs, tika gūts ieskats uzņēmuma darba organizācijā un procesu nodrošināšanā, kas iekļauti projekta ENGINE izpētes sadaļā, uzlabojumu un darbinieku apmācību sadaļās.

Projekts #ENGINE tiek īstenots ar mērķi samazināt ietekmi uz vidi un uzlabot metālizstrādājumu ražotāju konkurētspēju, radot jaunu metāla izstrādājumu projektēšanas un ražošanas sistēmu, kas integrē produkta dzīves cikla analīzi un biznesa lēmumus, samazina defektus, atkritumus un saīsina ražošanas laiku.

Nākamā darba grupas tikšanās plānota šī gada jūnijā, kad projekta partneri viesosies Oulu universitātē un uzņēmumā Wärtsilä, Somijā. Wärtsilä ir pasaules līderis novatorisku tehnoloģiju un dzīves cikla risinājumu jomā kuģniecības un enerģijas nozarēs, nodarbinot vairāk nekā 18 000 cilvēku visā pasaulē.

Projekts ENGINE tiek īstenots Horizon programmas ietvaros, un to līdzfinansē Eiropas Savienība, projekta nr.101058179.