28.02.2019

Dalies:

Iepazīstam Koģenerācijas Spēkstaciju “Enefit Power & Heat Valka”

14.maijā Valmieras tehnikuma 1.kursa mehatronisko sistēmu tehniķi devās mācību ekskursijā uz Valku, lai iepazītos ar uzņēmumu SIA “Enefit Power & Heat Valka”, kas videi draudzīgā veidā, izmantojot vietējo biomasu, ražo elektroenerģiju un apgādā ar siltumu Valkas iedzīvotājus. Koģenerācijas stacijā kā kurināmo izmantoto šķeldu, kuru piegādā Latvijas un Igaunijas uzņēmumi.

Uzņēmuma pārstāvis Raivis Ozoliņš jauniešus iepazīstināja ar koģenerācijas spēkstacijas darbības principiem, kā arī piedāvātajām prakses, darba vidē balstītu mācību un karjeras iespējām uzņēmumā.

Mācību ekskursijā gūtā informācija un atziņas jauniešos raisīja motivāciju turpināt izvēlētās profesijas apguvi un parādīja, cik daudz un dažādos virzienos ir iespējams pielietot mācību procesā iegūtās zināšanas.

Informācijai: Eesti Energia ir igauņu uzņēmums, kas nodarbojas ar degslānekļa ieguvi, elektroenerģijas un siltuma ražošanu, kā arī citiem ar elektroenerģiju saistītiem pakalpojumiem. Uzņēmums darbojas vairākās pasaules valstīs. Mājas lapa: https://www.energia.ee/et/avaleht

Detalizētākai informācijai par praksi un darba vidē balstītām mācībām uzņēmumā SIA “Enefit Power & Heat Valka” jautāt direktores vietniekam Vasilijam Kasjaņenko (E-pasts: vasilijs.kasjanenko@valmierastehnikums.lv).

Mācību ekskursija tika īstenota ESF projekta Nr. 8.3.5.0/16/I/001 “Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs” finansējuma ietvaros.