13.05.2024

Dalies:

Izglītojamie apmeklē filmu “Pastkarte no Romas” un ,,Podnieks par Podnieku. Laika liecinieks.”

11.03.24. programmas “Latvijas skolas soma” ietvaros Valmieras tehnikuma izglītojamajiem bija iespēja apmeklēt filmu “Pastkarte no Romas”. Pēc filmas noskatīšanās jaunieši rakstīja pastkarti, kurā aprakstīja savus iespaidus, pārdomas.

9. un 10. maijā skatījāmies filmu “Podnieks par Podnieku. Laika liecinieks.”, kas ir arhīva materiālu un paša Podnieka dienasgrāmatu ierakstu montāžā atklāts leģendārā režisora dzīves stāsts, ko caurvij viņa garīgā un fiziskā spēka avoti, kā arī emocionāli ietilpīgi vizuāli un audiāli simboli. Dokumentālā kino ietvarā nodibinot iespējami precīzāko režisora portretu un dodot vārdu režisora pierakstiem, darbiem un filmējumiem, pirmās personas stāstījumā atklāta Podnieka spēja uztvert pasauli teju atsegtiem nervu galiem un skaidri runāt par sabiedrību, laikmetu, nāciju un indivīdu.

Sava laika liecinieks Juris Podnieks bija viens no spožākajiem latviešu dokumentālistiem, kura filmas, padomju impērijas un varas sabrukuma spogulis, aizkustinājušas skatītājus visā pasaulē. Kino darbos balansējot starp, paša Podnieka vārdiem, “dokumentālo publicistiku un līdz jutekliskumam novestu tēlainību”, savā īsajā, bet krāšņajā radošajā karjerā kinorežisors tiecās rast atbildes uz sarežģītiem jautājumiem par dzīvi un savas tautas vēsturi un nākotni.

Paldies par iespēju noskatīties jaunās latviešu kinofilmas un likt aizdomāties par to, kas ir mums apkārt!

#LatvijasSkolassoma