10.08.2021

Dalies:

Jau trešo gadu notiks robotikas nometne “digirobo” jauniešiem

Robotikas nometne “DIGIROBO” norisināsies no 16. līdz 20. augustam Valmieras tehnikumā. Tās laikā jauniešiem 13-16 gadu vecumā būs iespēja gūt ieskatu plašajā robotu pasaulē un izprast inženierzinātņu profesijas. Pieteikšanās līdz 11. augusta plkst. 14.00 šeit.

 

nextgen-10082021

Virtuālā realitāte, digitalizācija  un robotizācija ir strauji ienākusi mūsu ikdienā, turklāt arvien biežāk dzirdam, ka roboti un robotizētas iekārtas aizstās virkni profesiju. Lai veicinātu jauniešu izpratni par nozari, kas kļūst par neatņemamu mūsu dzīves daļu, Valmieras tehnikums ar Valmieras novada finansiālu atbalstu organizē dienas nometni “DIGIROBO”. Tā notiks no 16. līdz 20. augustam un ir paredzēta jauniešiem vecumā no 13 līdz 16 gadiem.

Nometnes dalībnieki iepazīs MakeBlock un VEX robotu konstruēšanu, apgūs programmēšanas un vadīšanas principus, mācīsies elektronikas un programmēšanas pamatus, kā arī sensoru programmēšanu. Piecu dienu laikā tiks uzlabotas jauniešu prasmes problēmu risināšanā, komandas darbā, radošajā domāšanā, neaizmirstot par jautri pavadītu laiku domubiedru kompānijā.

Pasākuma dalības maksa par 5 dienu nometni ir 25 eiro, iekļaujot ēdienreizes. Robotikas nometne notiks Valmieras tehnikumā, Vadu ielā 3, Valmierā. Pieteikšanās līdz 11. augusta plkst. 14.00 šeit. Neskaidrību gadījumā lūgums sazināties ar nometnes vadītāju Lindu Ribu, zvanot 20083787.

Vietu skaits nometnē ir ierobežots, organizators patur iespēju, pieteikšanos pārtraukt pirms noteiktā termiņa.

Ņemot vērā valsts noteikumus par bērnu nometņu norisi, ne ātrāk kā 7 dienas pirms nometnes darbības sākuma dalībniekiem jāsaņem ģimenes ārsta izziņa par to, ka bērnam nav infekcijas slimību pazīmju, nav bijis kontaktā ar Covid-19 saslimušajiem vai to kontaktpersonām. Kā arī pēdējo 48 stundu laikā pirms nometnes sākuma ir veikts Covid-19 tests un tas ir negatīvs (izņēmums: pēdējā pus gada laikā Covid-19 izslimojuši vai vakcinējušies jaunieši).

Nometni “DIGIROBO” organizē Valmieras tehnikums ar Valmieras novada pašvaldības līdzfinansējumu.