26.04.2018

Dalies:

Karjera Kokos

26.aprīlī Rankas teritoriālās struktūrvienības Meža mašīnu operatoru specialitātes izglītojamie tikās ar uzņēmuma SIA “Hortus 5A” speciālistiem – arboristiem, lai iegūtu zināšanas par arborista profesiju.

Tikšanās laikā izglītojamiem tika stāstīts par to, kas ir arborists un ko tas dara, kādu aprīkojumu tas izmanto un kā var kļūt par arboristu.

Demonstrējot darba aprīkojumu, tika pastāstīts par tā kvalitātes nozīmīgumu, prasībām un iegādes iespējām. Tāpat tika uzsvērta darba drošība, strādājot ar aprīkojumu, jo, kā pārliecinājās klātesošie, zāģi, ar kuriem strādā speciālisti, ir ļoti asi.

Kad tika gūts ieskats teorētiskajā daļā, arboristi pieņēma izaicinājumu un, nodrošināti ar ekipējumu, devās iekarot pie skolas esošo ozolu, demonstrējot izglītojamajiem gan to, kā veikli tikt kokā, gan kā darboties, atrodoties vairākus metrus virs zemes. Redzot ātrumu, ar kādu arborists tika augšā kokā, izglītojamie savstarpēji sasmaidījās, atceroties praktiskās mācības mežā un pašu personīgo pieredzi kāpjot kokos.

Pēc redzētā un dzirdētā atlika vien secināt, ka arboristu darbs vienmēr norit komandā un tā ir nemitīga saspēle cilvēkam ar cilvēku, un cilvēkam ar dabu.

Nodarbība “Tikšanās ar arboristu” nodrošināta ESF projekta Nr.8.3.5.0/16/I/001 finansējuma ietvaros.

Foto no apmācībām apskatāmi šeit