05.06.2018

Dalies:

Karjeras atbalsta īstenošana skolā maija mēnesī

Nemanot ir paskrējis pēdējais no pavasara mēnešiem – maijs, kurš Valmieras tehnikumā un Rankas teritoriālajā struktūrvienībā ticis aizvadīts vairāku karjeras atbalsta pasākumu bagātināts.

8.maijā ikvienam Valmieras tehnikuma, tajā skaitā, Rankas teritoriālās struktūrvienības, audzēknim bija iespēja apmeklēt lekciju/diskusiju “CV jeb veiksmīgs dzīves ceļš”. Lekcijas vadīšana šajā reizē tika uzticēta SIA “Prakse.lv” personāla atlases speciālistam un projektu vadītājam Andrim Grīnfeldam, kurš tikšanās laikā pastāstīja par darbā pieņemšanas procesu, sniedzot plašu informāciju no abu iesaistīto pušu pozīcijām – darba devēju un darba meklētāju. Kā norādīja A. Grīnfelds, gatavojoties darba meklēšanas procesam, jāņem vērā vairākas lietas – kā sagatavot CV un pieteikuma vēstuli, ko rakstīt, bet ko labāk nē, kā ģērbties, cikos ierasties u.c. praktisku informāciju. Tāpat A.Grīnfelds sniedza atbildes uz visiem audzēkņu jautājumiem, kuri lekcijas laikā bija radušies.

Savukārt 16maijā, Rankas teritoriālās struktūrvienības 50 izglītojamie, devās mācību ekskursijā uz Kalsnavas kokaudzētavu, Līvānu stikla pūšanas darbnīcu un Jersikas čipsu ražotni, lai iepazītos ar katra uzņēmuma darbības specifiku un to kādas karjeras iespējas piedāvā katrs no uzņēmumiem. Ekskursijas laikā izglītojamajiem bija iespēja redzēt, kā norit darbs uzņēmumā ikdienā, tādējādi katram dodot iespēju izvērtēt, kā veidot savu karjeru vai plānot pašam sava uzņēmuma izveidi.

Lai izglītojamos pēc iespējas pilnvērtīgāk sagatavotu dzīvei pēc tehnikuma absolvēšanas, 21.maijā Valmieras tehnikumā un struktūrvienībā Rankā ar lekciju “Imidža un ārējā paštēla veidošana” viesojās stila un imidža speciāliste Ineta Zariņa. Šīs tikšanās laikā izglītojamajiem bija iespēja uzzināt informāciju par to, kā ar apģērba palīdzību sevi pasniegt kā noteiktas jomas speciālistu. Tāpat tika sniegti ieteikumi par to, ko vajadzētu un ko nevajadzētu vilkt mugurā, apmeklējot noteiktus pasākumus. 

Un maijā bija ienākusi kārta arī tehnikuma struktūrvienības topošajiem pavāriem piedalīties suši gatavošanas meistarklasē, SIA “LaKo Lina” pavāra Tianri Cui un viņa dzīvesbiedres Santas Zemītes vadībā. Izglītojamie ar patiesi lielu interesi izmēģināja dažādu garšu kombināciju iespējas, meklējot sev tīkamāko, lai gandarījums par apgūto būtu pilnīgs – gan acij, gan vēderam. Kā atzina izglītojamie, šāda veida ēdienus vēl nebija gatavojuši un bijis patiešām interesanti gan vērot pavāru Tinari darbībā, gan pašiem mēģinot pagatavot suši.

Visbeidzot, pēdējā mēneša dienā, 31.maija vakarpusē, Valmieras tehnikumā, skanot roķīgai mūzikai, norisinājās picu cepšanas meistarklase brīvā dabā, Vīnkalniešu vadībā. Ikvienam audzēknim bija iespēja vērot, kā tiek gatavota pica pēc itāliešu receptes, un pagatavot pašam savu picu, izvēloties sastāvdaļas, kuras piemērotas tieši katra paša garšas prasībām. Tāpat Vīnkalnieši dalījās pieredzē par sava uzņēmuma veidošanu, piedāvātajiem pakalpojumiem un to, kā nonākuši līdz idejai – cept picas. Jāpiemin, ka picas tika ceptas ar malku kurināmā krāsnī, tādējādi palutinot ikviena garšas kārpiņas ar patiesas, īstas picas garšu un smaržu.

Minētie pasākumi tika īstenoti ESF projekta Nr. 8.3.5.0/16/I/001 finansējuma ietvaros.