28.02.2016

Dalies:

Mācību Ekskursijā Uz Metināšanas Preču Tirdzniecības Uzņēmumu “ELKO G.C.”

Lai izglītojamajiem sniegtu ieskatu metināšanas nozarē un tās attīstībā, kā arī iepazīstinātu ar jaunākajiem tehnoloģiskajiem risinājumiem, darba vidi un karjeras iespējām uzņēmumā, 22.martā, specialitāšu “Mehatronisko sistēmu tehniķis” un “Mašīnbūves tehniķis” 1.un 3.kursa izglītojamie, projekta Nr. 8.3.5.0/16/I/001 ietvaros, apmeklēja Valmierā esošu uzņēmumu SIA “ELKO G.C.”.

Ekskursijas laikā uzņēmuma valdes priekšsēdētājs Gunārs Cīrulis izglītojamos sagaidīja ar īsu atskatu uzņēmuma tapšanas vēsturē, kā arī sniedza informāciju par uzņēmumā pieejamajiem pakalpojumiem, pašreizējo darba apjomu, darbinieku skaitu un darba specifiku, preču piedāvājumu un to būtiskākajām atšķirībām, kā arī labprāt atbildēja uz izglītojamo uzdotajiem jautājumiem, tajā skaitā, par uzņēmuma vidējo gada apgrozījumu un peļņu. Tāpat G.Cīrulis dalījās savā personīgajā pieredzē karjeras veidošanā, akcentējot specifisko zināšanu jomu un pieprasījumu pēc tām mūsdienās. 

Lai sniegtu vispusīgāku ieskatu nozarē un aprīkojumā, pirms iekārtu demonstrēšanas, G.Cīrulis īsi pastāstīja par katru iekārtu un tās iespējām, vienlaikus uzdodot jautājumus izglītojamiem par atsevišķu iekārtu darbības principiem un izglītojamo līdzšinējo pieredzi metālapstrādes jomā.

Ekskursijas praktiskajā daļā, izglītojamiem kopumā bija pieejamas sešas darba stacijas, kurās varēja vērot alumīnija un tērauda metināšanu, t.sk. nerūsējoša tērauda metināšanu, grebšanu ar ogles elektrodu, metināšanu ar nekūstošu elektrodu, metināšanu ar apvalka elektrodu un griešanu ar plazmu. Jāpiemin, ka ikvienu iekārtu izglītojamajiem bija iespējams izmēģināt pašrocīgi.

Pēc ekskursijas lielākā daļa izglītojamo atzina, ka šāds pasākums bijis ļoti vērtīgs, jo bijusi iespēja uzzināt un praktiskajā darbībā izmēģināt sev interesējošās iekārtas. 3.kursa izglītojamie norādīja, ka iepriekš apgūto zināšanu un iemaņu atsvaidzināšanu, kā arī iespēju saņemt atbildes uz jautājumiem no profesionāļiem, kas ar šīm iekārtām strādā ikdienā, vērtē pozitīvi, piebilstot, ka šādas, ar specialitāti saistītas praktiskās nodarbības labprāt apmeklētu biežāk.