11.02.2021

Dalies:

Mūsu pedagogi apgūs Kārļa Apkalna kursu “Efektīvs skolotājs”

Pedagogs – tas ir prestižs. Pedagogs divas reizes nemēdz atkārtoties. Pedagogs – tas prasa augstu profesionālu un cilvēcisku sagatavotību, īpaši šobrīd, COVID-19 ierobežojumu apstākļos, kad ar izaicinājumiem ir jātiek galā attālināti! Tāpēc deviņiem mūsu skolas pedagogiem un pedagogiem no Valmieras Dizaina un mākslas vidusskolas, Smiltenes tehnikuma un Vidzemes tehnoloģiju un dizaina tehnikuma būs iespēja piedalīties iemaņu trenera Kārļa Apkalna kursā “Efektīvs skolotājs”.

nextgen-110220212

nextgen-11022021

Bet kā tad būt efektīvam tehnikuma pedagogam 21.gadsimtā? Atbilde uz šo jautājumu nav viegla un viennozīmīga, tā iever vairākus mazus niansētākus jautājumus. Kā motivēt audzēkņus? Kā audzēkņus iesaistīt sinhronās nodarbībās? Kā noturēt audzēkņu uzmanību? Kā gūt izsmeļošu atgriezenisko saiti? Kā kontrolēt laika patēriņu nodarbībās? Kā sagatavot nodarbību materiālus, iztērējot mazāk pasniedzēja laika? Kā praktiskās nodarbības organizēt attālināti? Kā organizēt liela apjoma informāciju? Kursā “Efektīvs skolotājs” tiks meklētas atbildes gan uz šiem, gan daudz citiem jautājumiem.

Treneris Kārlis Apkalns ir iemaņu treneris jau kopš 2006.gada, kurš vadījis daudzu Latvijas organizāciju, uzņēmumu un izglītības iestāžu darbinieku komandas. Vadījis lekcijas arī vairāku Latvijas augstskolu studentiem. Sešu attālināto lekciju cikla laikā nodrošinās pedagogiem gan teorētiskās zināšanas, gan praktiskos vingrinājumus, kā arī iepazīstinās ar instrumentiem, ko izmantot turpmākajā pedagoģiskajā darbā.

Pedagogu kurss tiek īstenots projekta “Eiropas nākamās paaudzes mazās pilsētas ietvaros. Projektu līdzfinansē Eiropas Reģionālās attīstības fonds iniciatīvas “Pilsētu inovatīvās darbības” ietvaros. Šī informācija atspoguļo vienīgi autora viedokli, un iniciatīvas “Pilsētu inovatīvās darbības” iestādes neatbild par šīs informācijas potenciālajiem izmantošanas veidiem.