28.02.2019

Dalies:

Noskaidroti Uzvarētāji Konkursā “Profesionāle Un Profesionālis 2019”

Noslēdzies ilgi gaidītais konkurss “Profesionāle un Profesionālis 2019” – audzēkņu talantu un zināšanu skate. Pasākuma žūrija un skatītāji vērtēja konkursantu uzstāšanos, spēju ātri atbildēt uz sarežģītiem jautājumiem, kā arī marketinga un dejošanas prasmes. Žūrija noteica labākos, kuri ieguva titulu „Profesionāle 2019” un „Profesionālis 2019”- Laura Kristīne Zaķe un Dans Strazdiņš. Savu vērtējumu izteica arī skatītāji, balsojot par „Skatītāju simpātiju”. Šīs balvas ieguvēji – Keitija Elīza Sūna un Ralfs Zaķis.

Konkurss iesākās krāšņi, jo dalībnieki demonstrēja savus dažādos talantus. Kādam tā ir dejošana vai dziedāšana, kādam citam tas ir sports, piemēram, frisbijs, vēl kāds demonstrēja rubika kuba ātrlikšanu, fotografēšanu vai aizraušanos ar motosportu. Pēc  talantu šova tika vērtētas jauniešu zināšanas un erudīcija. Dalībniekiem uzdeva āķīgus jautājumus, lai noskaidrotu viņu zināšanas par savu profesiju. Konkursanti arī iejutās dažādās neērtās profesionālās dzīves situācijās un mēģināja tām rast risinājumu. 

Kā viens no gaidītākajiem priekšnesumiem bija lēnā valša deja. Sākumā uz skatuves dejoja katrs pāris atsevišķi, bet pēc tam visi pāri vienojās kopīgā dejas noslēgumā. Un kas tas būtu par pasākumu, ja tajā nebūtu reklāmas pauzes? Tāpēc starp konkursa uzdevumiem bija skatāmi arī video, kuros varēja redzēt jauniešu sagatavotās reklāmas par skolu. Jau tradicionāli pasākuma noslēgumā notika profesionālo apģērbu skate, kurā jaunieši atraktīvā veidā parādīja savu tērpu, kurā dotos darba tirgū. 

Pasākumā piedalījās piecas audzēknes un pieci audzēkņi, kuru galvenie uzdevumi bija parādīt savu profesionalitāti un atjautību. Dāmu konkurencē piedalījās Andra Ance Brūniņa un Laura Kristīne Zaķe, kuras apgūst ēdināšanas pakalpojumu specialitāti, kā arī Madara Briede, Marija Samulione un Keitija Elīza Sūna – topošās grāmatvedes. Kungu konkurencē piedalījās topošais ēdināšanas pakalpojumu speciālists Daniēls Matisons, Endrijs Maurītis, kurš izvēlējies kļūt par pārtikas produktu ražošanas tehniķi, Georgs Krops un Ralfs Zaķis, kuri apgūst mehatronisku sistēmu tehniķa specialitāti, un grāmatvedības specialitātes audzēknis Dans Strazdiņš.

Konkursu vadīja pasākumu vadītājs Lauris Jančevskis, kurš parūpējās par jautru un neformālu atmosfēru. Papildus pasākuma vadīšanai Lauris stāstīja par savu pieredzi karjeras veidošanā, uzsverot, ka izglītībai ir liela nozīme, lai kļūtu konkurētspējīgs darba tirgū. Visu pasākuma laiku dalībniekus cītīgi vērtēja konkursa žūrija, lai noteiktu, kurš iegūs titulus „Profesionāle 2019” un „Profesionālis 2019”. Žūriju pārstāvēja Vineta Melngārša – Valmieras tehnikuma direktore, Vasilijs Kasjaņenko – direktores vietnieks, Dace Careva – projektu vadītāja, Valentīna Saukante – balles deju skolotāja un Kaiva Pēča – izglītības psihologs.

Šis pasākums tika īstenots Eiropas Savienības fondu projekta Nr.8.3.5.0/16/I/001 „Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs” ietvaros.