04.03.2018

Dalies:

Noslēgušās apmācības jauniešiem no Horvātijas

Novembra sākumā Valmieras tehnikumā noslēdzās trīs nedēļas ilgušās apmācības CNC operatoriem no Mehāniskās un satiksmes skolas (Strojarska i prometna škola) Horvātijā. Jauniešu grupa apguva iemaņas CNC darbgaldu programmēšanā, detaļu izgatavošanā, darbgaldu regulēšanā un apkopšanā.

Apgūstot FANUC programmēšanu, CNC mašīnu uzbūvi un izmantošanu topošie speciālisti viesojās arī vairākos metālapstrādes uzņēmumos. Valmierā savas ražotnes studentiem izrādīja SIA “BALTMA”, kas ražo sērijveida un prototipu detaļas,  un SIA “METRAO”, kas veic dažāda veida nestandarta iekārtu projektēšanu un izgatavošanu.  Papildus tam Horvātijas jaunieši kopā ar Valmieras izglītojamajiem, kuri programmas “Jauniešu garantija” ietvaros apgūst programmvadības metālapstrādes darbgaldu operatora specialitāti, devās izglītojošā mācību ekskursijā un vērtīgā pieredzes apmaiņā uz Ziemeļkurzemi. Tās mērķis bija iepazīt uzņēmumu SIA “Bucher Municipal”, kas ražo komponentes un tvertnes ielu tīrāmām mašīnām, iegūt jaunu pieredzi Ventspils augstskolā un Ventspils tehnikumā, kur tiek īstenotas izglītības programmas metālapstrādes jomā, kā arī uzzināt daudz interesanta Ventspils Starptautiskajā radioastronomijas centrā Irbenē.

Mācību mobilitāte ar Mehāniskā un satiksmes skolu Horvātijā tiek īstenota pirmo gadu Erasmus+ projekta “SIPS mobility 2” Nr. 2018-1-HR01-KA102-047033 ietvaros. Apmācību rezultāti tiek atzīti un apliecināti atbilstoši Eiropas kredītpunktu sistēmai (ECVET). Tāpat jauniešiem tika izsniegti arī Europass mobilitātes dokumenti. Turpinot sadarbību, nākamajā gadā uz Horvātiju prakses mobilitātē dosies Valmieras tehnikuma audzēkņi, kuri apgūst mehatronikas specialitāti.