04.03.2015

Dalies:

Pēc jaunām zināšanām uz angliju!

Valmieras tehnikuma astoņi pedagogi, kā arī divi skolas sadarbības uzņēmumu SIA „Austris AG” un SIA „Voltampērs” pārstāvji aprīlī devās vienu nedēļu ilgā pieredzes apmaiņas un profesionālās pilnveides braucienā uz Anglijas pilsētu Portsmutu. Brauciena mērķis bija starptautiskā vidē papildināt un apgūt jaunas zināšanas par mehatronikas un loģistikas mācību priekšmetu pasniegšanu.

No 12. aprīļa līdz 18. aprīlim pieredzes apmaiņas un profesionālās pilnveides braucienā devās četri mehatronikas pedagogi un SIA „Voltampērs” pārstāvis Nils Intenbergs. Šajā laika posmā Valmieras tehnikuma pārstāvji viesojās vairākos ar mehatronikas jomu saistītos uzņēmumos, tie bija: „Dynamic Laser Solutions”, „Cobra Precision Engineering”, „Merjen Engineering Ltd”, kā arī Portsmutas Universitātes Inženierzinātnes fakultāte un studentu karjeras centrs „Purple Door” Portsmutas Universitātē. Kā stāsta viens no brauciena dalībniekiem, Kaspars Rudiņš: „Brauciens bija vērtīgs. Tā laikā devāmies pat uz tādiem uzņēmumiem, kas gatavo detaļas lidmašīnām un formulu mašīnām. Ļoti daudz dažādas iekārtas aplūkojām un noderīgu informāciju ieguvām Portsmutas Universitātē.”

Savukārt, loģistikas pedagogi un Valmieras tehnikuma sadarbības uzņēmuma SIA „Austris AG” pārstāve Dace Amona pieredzes apmaiņā devās no 19. aprīļa līdz 25. aprīlim. Brauciena laikā tika apmeklēti tādi uzņēmumi kā: atkritumu apsaimniekošanas uzņēmums „Hippo Waste”, „Sainsburys Portsmouth”, „Barthlomew Distribution” un vairumtirdzniecības bāze „Makro”. Kā stāsta viena no brauciena dalībniecēm, loģistikas skolotāja Arita Rižikova: „Uzmanību piesaistīja vairumtirdzniecības bāzē “MAKRO”, kurā ļoti specifiski nodarbojās ar loģistikas darbību īstenošanu gan nogādājot preci bāzē, gan no bāzes līdz patērētājuzņēmumiem”. Turpretī, Līga Rīduze, stāstot atmiņas par braucienu, norāda: „Tā kā Portsmutā dzīvojām viesu ģimenēs, Angliju varējām iepazīt ne tikai redzot slavenus tūrisma objektus, bet arī no vietējo iedzīvotāju ikdienas puses.”

Pedagogu un uzņēmuma pārstāvju pieredzes apmaiņas un profesionālās pilnveides brauciens tika īstenots projekta „Audzēkņu prakse pārtikas ražošanas un ēdienu gatavošanas jomā Dānijā un Mehatronikas, Telemehānikas un loģistikas pedagogu profesionālā pilnveide Anglijā” ietvaros, pateicoties Eiropas Savienības Erasmus+ programmas atbalstam. Jāatzīmē, ka Valmieras tehnikums ik gadu aktīvi piedalās mobilitātes projektos, piedāvājot gan skolēniem, gan pedagogiem, iespēju papildināt savas zināšanas un prasmes arī ārpus Latvijas robežām.

Informāciju sagatavoja:
Liene Golča
Valmieras tehnikuma
Projektu vadītājas asistente
e-pasts: liene.golca@vpvsk.lv
mob. 28319532