05.03.2021

Dalies:

Pieaugušie cer uz mācību atsākšanos klātienē

Mācību procesa uzsākšana un īstenošana ESF projekta “Nodarbināto personu profesionālās kompetences pilnveide” 5.kārtas ietvaros neapšaubāmi ir saistīta ar valstī noteikto ierobežojumu ievērošanu. Sākotnēji šī kārta tika plānota kā klātienes apmācības, tomēr esošā situācija pieļāva mācības īstenot tika attālināti. Skolotāji un kursanti ļoti cer, ka jo drīz būs iespējams visiem satikties arī klātienē.

SAM 8.4.1 21

Nodarbības uz nenoteiktu laiku ir pārtrauktas divām grupām, kuras mācības uzsāka 2020.gada pašā nogalē: grupai P20-2020 (IP “Metālapstrāde”, lokmetināšana MAG) un grupai P21-2020 (moduļu kopa no MIP “Gaļas produktu ražošana”). Tā kā teorijas daļa, kura tika īstenota attālināti, ir jau pilnībā apgūta, bet mācības klātienē īstenot vēl nedrīkst, tika pieņemts lēmums mācību procesu pārtraukt līdz brīdim, kad ierobežojumi tiks atcelti.

Šobrīd mācības attālināti darbdienu vakaros un sestdienās norisinās divām citām mācību grupām: P22- 2021 (IP “Metālapstrāde”, lokmetināšana MAG) un P23-2021 (MIP “Gaļas produktu ražošana”, gaļas produktu izgatavotājs), plānojot, ka praktiskās mācības jau aprīlī varētu notikt klātienē. Paldies skolotājiem un kursantiem par pacietību, strādājot un mācoties šajā saspringtajā laikā!

Kā informēja Valsts izglītības attīstības aģentūra (VIAA), mācību līgumu slēgšanas termiņš 5.kārtas ietvaros ir pagarināts, un visām nokomplektētajām grupām mācības būtu jāuzsāk līdz 2021.gada 15.aprīlim. Ceram, ka tuvākajā laikā izdosies mācības uzsākt arī tiem kursantiem, kuri bija izvēlējušies mācīties profesionālās pilnveides izglītības programmā “Automatizētā projektēšana” (Auto CAD, SolidWorks). Interese par šo izglītības programmu ir ļoti liela un komunikācija starp tehnikumu un mācīties gribētājiem norit gana intensīvi.

Pēc VIAA prognozēm, nākamā pieteikšanās kārta varētu notikt 2021.gada maijā. Plānots, ka nākamajā mācību kārtā tiks piedāvātas tikai tādas izglītības programmas, kurās visu mācību procesu ir iespējams nodrošināt attālināti.