04.03.2016

Dalies:

Prakse 4 zvaigžņu viesnīcā Slovākijā

Kopš janvāra sākuma divi “Viesnīcu pakalpojumi” programmas 4.kursa audzēkņi daļu savas kvalifikācijas prakses aizvada greznā viesnīcā Slovākijā. Laine Gabranova un Gvido Freiborns sešas nedēļas praktizēsies Art Nouveau stila viensīcā “Grandhotel Praha”.

Viesnīca atrodas Augsto Tatru pakājē, tajā ir vairāk nekā 120 numuri viesu izmitināšanai, Lobby bārs, restorāns un SPA centrs. Šī ir populāra atpūtas vieta kā vietējiem, tā ārvalstu tūristiem un ziemas sporta veidu cienītajiem. Prakses laikā viesnīcā notiks dažādi pasākumi – kāzas, semināri un korporatīvās balles. Tādēļ tehnikuma audzēkņiem būs plašas iespējas praktiskās pieredzes gūšanai, strādājot gan restorānā un virtuvē, gan viesu uzņemšanā un apkalpošanā.

Kopā ar jauniešiem uz Slovākiju devās tehnikuma dienesta viesnīcas vadītāja Anna Ruska. Viņa pildīja pavadošās personās funkciju, kā arī papildināja savas profesionālās zināšanas, iepazīstot darba organizāciju viesnīcā un dodoties pieredzes vizītē uz profesionālās izglītības skolu “Stredná odborná škola” Popradā, kas tā pat kā Valmieras tehnikums izglītojamajiem mācību laikā nodrošina dienesta viesnīcu.

Valmieras tehnikuma audzēkņiem mācību prakse Slovākijā ilgs sešas nedēļas. Ārvalstu darba pieredze ir daļa no Erasmus+ mobilitātes projekta “Audzēkņu un pasniedzēju kompetences paaugstināšana starptautiskā vidē” Nr.2016-1-LV01-KA116-022446 un tiek finansēta no Erasmus+ programmas budžeta.