04.03.2016

Dalies:

Prakses lielbritānijā solis tuvāk profesijai

Zinošāki, prasmīgāki un pieredzes bagātāki no Lielbritānijas septembra sakumā atgriezās astoņi Valmieras tehnikuma 4.kursa audzēkņi. Apņēmīgie jaunieši sešu nedēļu garumā Erasmus+ projekta ietvaros apguva loģistikas un grāmatvedības profesijas dažādos uzņēmumos Portsmutā un Sauthemptonā.

Tehnikuma audzēkņi Lielbritānijā strādāja tādu nozaru uzņēmumos kā otrreiz izmantojamo priekšmetu un elektrotehnikas savākšana, atkritumu apsaimniekošanas instrumentu izgatavošana, inovatīvu elektrovelosipēdu ražošana u.c. Darba pieredzi ārzemēs ieguva: Melita Ivanova, Sigita Butkina, Leo Lapiņš, Niks Mārtiņš Mūrnieks, Liene Venere, Inese Kaptura, Artis Repelis un Linda Laure.

Jauniešiem Lielbritānija paliks atmiņā ar cilvēku atsaucību un laipnību. Savukārt darba devēji praktikantus no Latvijas atcerēsies kā ļoti darbīgus jaunos profesionāļus. Jan Byrne, reģionālais vadītājs uzņēmumā “Cyclotricity”, kas nodrošināja loģistikas praksi, ļoti atzinīgi vērtē Valmieras tehnikuma audzēkņu augsto darba kultūru un norāda, ka labprāt piedāvātu jauniešiem darba saistības ilgtermiņā. Lepojamies ar projekta dalībnieci Lieni Veneri, kura prakses beigās saņēma piedāvājumu turpināt darbu un veidot karjeru uzņēmumā “The Recycled Assets Company”. Liene atzīst, ka saņemt šādu profesionālu atzinību ir ļoti patīkami, taču pašlaik prioritāte ir izglītības iegūšana, tādēļ darba piedāvājums tika noraidīts.

Erasmus+ projekta “Prakse – Tavs ceļš uz profesiju!” ietvaros Valmieras tehnikuma audzēkņi šogad vairākās grupās devušies uz dažādām Eiropas valstīm – Slovākiju, Itāliju un Lielbritāniju. Dalība projektā jauniešiem tiks ieskaitīta kā daļa no kvalifikācijas prakses.

Mobilitātes projekts „Prakse- tavs ceļš uz profesiju” Nr. 2015-1-LV01-KA102-013297 tiek īstenots Eiropas Savienības Erasmus+ programmas ietvaros. Finansējums piešķirts Valmieras tehnikuma audzēkņu profesionālo iemaņu paaugstināšanai dažādās Eiropas valstīs.