29.02.2016

Dalies:

Rankas Teritoriālajā Struktūrvienībā Veiksmīgi Norisinājusies Tikšanās Ar Absolventiem

13.martā Valmieras tehnikuma teritoriālajā struktūrvienībā Rankā norisinājās karjeras atbalsta pasākums “Esi veiksmīgs, esi absolvents!”.

Pasākuma pirmajā daļā izglītojamajiem, sadarbībā ar karjeras konsultanti Daci Siliņu, bija jāsagatavo jautājumi, kurus uzdot absolventiem. Lai gan sākotnēji izglītojamo sejās bija manāms satraukums un neziņa par to, kā tas būs – uzdot savu jautājumu kādam, kurš reiz mācījies mūsu skolā, sajūtot karjeras konsultanta atbalstu un gūstot apstiprinājumu, ka izdomātie jautājumi ir ļoti labi, satraukums pagaisa kā nebijis.

Šajā reizē uz tikšanos ar izglītojamajiem bija uzaicināti trīs absolventi, kuri skolā mācījušies dažādos laika periodos, tādējādi spējot iedrošināt gan ar savu pieredzi karjeras veidošanā, gan daloties pārdomās par to, kā bija tad, kad skolā mācījās viņi – mūsu absolventi.

Absolventu vidū bija AS “Latvijas valsts meži” Vijciema čiekurkaltes pārzinis Ivars Palejs, SIA GROSCAFE pavāre, konditore Laura Ozola un SIA “EUROTRAFIC” direktors Janeks Ekurs.

Tikšanās laikā izglītojamie uzdeva savu jautājumus katram no absolventiem, fiksēja iegūto informāciju un pasākuma noslēgumā dalījās ar savām iegūtajām atziņām. Noklausoties izglītojamo atziņas un secinājumus par dzirdēto, arī absolventi dalījās savās pārdomās par tikšanās reizē piedzīvoto. J.Ekurs mudināja izglītojamos mācīties un iegūt specialitāti, jo tā vienmēr ir un būs kā pamatakmens uz kura balstīties, īpaši brīžos, kad plānotais nesakrīt ar realitāti. Savukārt L.Ozola iedrošināja izglītojamos sevi pierādīt gan mācībās, gan sportā, tādējādi ceļot savas dzīves kvalitāti un nest savas skolas vārdu pasaulē un lepoties ar to.

Karjeras atbalsta pasākums tika organizēts ESF projekta Nr.8.3.5.0/16/I/001 finansējuma ietvaros.