04.03.2016

Dalies:

Saņem Europass mobilitātes apliecinājumu

Pēc veiksmīgi aizvadītas mācību prakses Slovākijā Valmieras tehnikuma audzēknēm ir piešķirts Europass mobilitātes apliecinājums. Jaunietes pieņēma izaicinājumu piedalīties Erasmus+ mobilitātes projektā “Prakse – Tavs ceļš uz profesiju” un doties uz ārzemēm, lai iegūtu starptautisku darba pieredzi, strādājot Slovākijas viesnīcās.

Viesnīcu pakalpojumu programmas audzēknes Liene Andra Livdāne, Līga Vējkrīgere, Marija Smirnova un Madara Obermane aizvadīja sešas nedēļas ilgu praksi Slovākijas uzņēmumos Hotel RYSY un Hotel Plejsy. Tur, Augsto Tatru reģionā, jaunietes guva nenovērtējamu pieredzi darbā ar ārvalstu klientiem – galvenokārt ziemas sporta veidu cienītajiem, kas kalnaino apvidu apmeklējuši slēpošanas trašu vilināti.

Kā galveno ieguvumu, kādēļ citiem jauniešiem ieteiktu doties praksē uz ārzemēm, meitenes norāda iegūto pieredzi un patstāvību. “Strādājot viesnīcā, ikdienā satikām ļoti daudz un dažādus cilvēkus. Viesiem ir atšķirīgas vēlmes un prasības. Esam iemācījušās vieglāk pielāgoties klientam un reaģēt uz negaidītu situācijas maiņu,” norāda Marija.

Kalnos esošajās viesnīcās klientu daudzumu tieši ietekmē laikapstākļi, tādēļ darba daudzums ikdienā tur ir mainīgs. Liene atceras dienas, kad no rīta viesnīcā bija jāapkalpo 130 viesi, bet pa dienu sāka līt lietus, tādēļ vakarā viesnīcā palika vairs tikai pāris nakšņotāju. Jo mazāk sniega slēpošanas trasēs, jo mazāk viesu viesnīcās.

Slovākija fascinē ar savām kalnainajām ainavām. Līga atzīst, ja būtu azartiska slēpotāja vai sniega dēļa cienītāja, viņai dzīvošana Tatros patiktu vēl vairāk: “Brīvajā laikā mēs biežāk vienkārši devāmies pastaigās. Vietām kalnos pārņēma sajūta, ka esam nokļuvušas filmā “Krēsla”. Augstie, senatnīgie koki un sniegotās kalnu virsotnes radīja pasakainu sajūtu”.

Jautātas, kas ir bijis atmiņā paliekošākais pārsteigums no praksē pavadītā laika, meitenes piemin latviešu valodā runājošu kolēģi: “Esot ārzemēs, nedomājām dzirdēt latviešu valodu. Bet pavisam negaidīti – jau satiekoties viens no viesnīcas darbiniekiem mūs uzrunāja latviski. Kā izrādījās, viņam Valmierā un arī citās Latvijas pilsētās esot labi paziņas”. Prakses vietā meitenes galvenokārt lietoja angļu un krievu valodu, kā arī apguva slovāku valodas kursus.

Mobilitātes projekts „Prakse- tavs ceļš uz profesiju” Nr. 2015-1-LV01-KA102-013297 tiek īstenots Eiropas Savienības Erasmus+ programmas ietvaros. Finansējums piešķirts Valmieras tehnikuma audzēkņu profesionālo iemaņu paaugstināšanai dažādās Eiropas valstīs.