13.02.2023

Dalies:

Skolēni itālijā prezentē zaļās idejas

Laikā no 7. februāra līdz 9. februārim Itālijā notika projekta Green Pro dalībnieku tikšanās. Jaunieši no Itālijas, Latvijas un Igaunijas bija ieradušies pilsētā Martina Franca, lai uzzinātu par zaļajām iniciatīvām vietējā komūnā un aprites ekonomikas iestrādnēm uzņēmējdarbībā, kā arī prezentētu savas zaļās idejas.

Projekta mērķis ir zaļo prasmju pilnveide un izmantošana, darbojoties starptautiskās komandās kopā ar Igaunijas un Itālijas jauniešiem. Projekta dalībnieki pirms došanās uz Itāliju radīja katrs savu ideju, kas ieviešamas ikdienā, mājās, skolā, dienesta viesnīcā, prakses vietā vai citur, dzīvojot un saimniekojot videi draudzīgākā veidā. Sākot no personalizētām pusdienu kārbām un dabas materiālu konfetī līdz pat apkārtējās vides uzkopšanas aplikācijai un elektoauto braukšanas skolai – tik dažādas bija skolēnu idejas.

Darba gaita jaunieši izvirzīja 12 labākās no 36 idejām, un, apvienojoties komandās, turpināja to attīstību. Projekta noslēdzošajā dienā jaunieši kopā ar uzņēmējdarbības ekspertu veidoja SVID analīzi iniciatīvas ieviešanai dzīvē. Skolēnu komandas turpinās darbu tiešsaistē un jau aprīlī tiksies Igaunijā, Pērnavas tehnikumā. 

Projekts Green Pro tiek īstenots sadarbībā ar CULTURA E DINTORNI asociāciju Itālijā un Pērnavas tehnikumu Igaunijā. Aktivitātes līdzfinansē Eiropas Savienības Erasmus+ programma, projekta nr. 2022-1-LV01-KA220-VET-000089115.