04.03.2014

Dalies:

Skolēni uzņēmumos pēta automatizāciju un robotus

Īsi pirms mācību gada noslēguma Valmieras tehnikuma skolēni devās mācību vizītē uz uzņēmumiem A/S “HansaMatrix” un SIA “Promoetal Group”. Brauciena mērķis bija iepazīt darba vidē ieviestās tehnoloģijas un to ietekmi uz ražošanas procesu.

SIA “Promoetal Group” specializējas lāzergriešanā, abrazīvajā ūdensgriešanā un CNC locīšanā. Savukārt A/S “HansaMatrix” ir augsto tehnoloģiju uzņēmums, kas veic jaunu elektronisko produktu un sistēmu izstrādi, industrializāciju un pilnu ražošanas pakalpojumu, datu tīklu iekārtu, “ierīču” interneta (Internet of Things), industriālo sistēmu un citos augstas pievienotās vērtības tirgus segmentos.

Mācību brauciena ietvaros tika apmeklēta arī izstāde “Robotu pilsēta”. Tajā skolēniem bija iespēja apskatīt un izmēģināt 72 robotus no ASV, Japānas, Dienvidkorejas, Lielbritānijas un Krievijas. Jaunieši varēja iepazīt nākotnes tehnoloģijas un uzzināt par to izmantošanas iespējām reālā darba vidē.

Mācību brauciens īstenots projekta “Work 4.0 – future job market” ietvaros. Nākamajā mācību gadā projektā iecerēts pētīt izaicinājumus, kuri dažādās nozarēs rodas automatizētu risinājumu ieviešanas procesā.  Tas ietver aktīvu skolēnu iesaisti, Industrija 4.0 koncepta izpēti, mācību ekskursijas, darba grupas vizītes sadarbības skolā Vācijā. 

Starpskolu projekts “Work 4.0 – future job market” Nr. 2018-1-LV01-KA229-046989_1 tiks īstenots līdz 2020.gada decembrim un ir finansēts no Eiropas Savienības Erasmus+ programmas budžeta.