24.05.2022

Dalies:

Spilgti aizvadīta Eiropas profesionālo prasmju nedēļa Valmieras tehnikumā

Eiropas profesionālo prasmju nedēļas aktivitātes Valmieras tehnikumā norisinājās no 16. līdz 20. maijam. Tās ietvaros tika organizēti vairāk kā 10 klātienes pasākumi, kuros ar savu pieredzi un prasmēm dalījās tādi savas jomas speciālisti kā lietišķās etiķetes eksperte Kristīna Sprūdža, šefpavārs Artūrs Taškāns, SIA Enefit valdes locekle Inese Dosē, IT projektu vadītājs Jānis Pētersons un citi.

Profesionālo prasmju nedēļa iesākās ar iedvesmojošu bezatkritumu kulinārijas meistarklasi jauniešiem, kuri apgūst ēdināšanas pakalpojumu specialitāti. Šefpavārs Artūrs Taškāns dalījās ar pieredzes stāstiem par kulinārijas tendencēm ārvalstīs un sniedza praktiskus padomus, kā restorāna maltīšu pagatavošanā izmantot pilnīgi visu produktu.

Pie topošajiem grāmatvežiem viesojās Ilze Palmbaha, Latvijas Republikas Grāmatvežu asociācijas (LRGA) valdes locekle ar 15 gadu pieredzi finanšu uzskaitē, vadības grāmatvedībā un finanšu plānošanā. Jauniešiem bija iespēja uzzināt, kā praksē notiek pāreja uz e-vidi uzņēmumos, modernizējot finanšu uzskaiti un tās pārvaldību. Savukārt, mehatronikas un metālapstrādes studentiem par ilgtspējas jautājumiem un ar tiem saistītiem tehniskiem risinājumiem ražošanā stāstīja SIA Enefit valdes locekle Inese Dosē un Rihards Kotlers, enerģijas risinājumu projektu vadītājs.

Paralēli Valmieras tehnikumā aizvadīts profesionālās meistarības konkurss “Klientu apkalpošanas speciālists 2022”. Topošie klientu speciālisti pārbaudīja savas teorētiskās zināšanas un praktiski veica dažādus uzdevumus biroja darba organizēšanā un lietišķajā komunikācijā. Augstāko punktu skaitu ieguva Ogres tehnikuma, Rīgas Valsts tehnikuma un Valmieras tehnikuma komandas.

Vienlaikus aizritēja arī aizraujošas VEX robotu sacensības. Sadarbībā ar SIA “Tomega”, jaunieši tika iepazīstināti ar jaunākajiem VEX robotiem un to darbības principiem. Vēlāk, pielietojot savas zināšanas, skolēnu komandas konstruēja paši savus VEX robotus, kas veica testa braucienus un pildīja ieprogrammētos uzdevumus. Tāpat dažādu skolēnu jauktajām komandām bija iespēja piedalīties divu dienu Python programmēšanas sacensībās – 3D zaļais dzīvesveids.

Nedēļas izskaņā notika viens no visgaidītākajiem pasākumiem – Erasmus+ projektu dalībnieku pieredzes stāsti un grupas Citi Zēni koncerts. Grupas solists Jānis Pētersons, kas vienlaikus ir uzņēmuma Accenture Latvia Inovāciju produktu attīstības vadītājs, iedvesmojoši dalījās ar savu stāstu par karjeras izvēli un hobiju, kas pāraudzis profesionālā darbībā.

Eiropas profesionālo prasmju nedēļas aktivitāšu mērķis Valmieras tehnikumā bija dalīties ar īstenoto Erasmus+ mobilitāšu projektu rezultātiem un sniegt iespēju jauniešiem gan pārbaudīt savas esošās zināšanas un prasmes, gan uzzināt par jaunākajām tendencēm dažādās specialitātēs, kā arī iedvesmoties no citu profesionālo izglītības iestāžu audzēkņu un darbinieku, un nozaru profesionāļu pieredzes stāstiem. Pasākumos kopumā piedalījās vairāk kā 300 dalībnieku, tostarp skolēni un pedagogi no Valmieras tehnikuma, Ogres, Rīgas, Liepājas un Aizkraukles profesionālās izglītības iestādēm.

Aktivitātes īstenotas Erasmus+ projekta “Starptautiska pieredze profesionālai izaugsmei” Nr. 2019-1-LV01-KA116-060238 ietvaros.