04.10.2021

Dalies:

Starptautiskajam projektam “Teaming up” pievienojas krietns pulks jaunu dalībnieku

28. septembrī Valmieras tehnikumā notika projekta “Teaming up” iedvesmošanās pasākums. Tā laikā jaunieši brīvā un nepiespiestā gaisotnē tika informēti par projektu, tā sniegtajām iespējām un pieteikšanos.  Ar pieredzes stāstiem dalījās jaunuzņēmumu līdzīpašniekiem, savukārt par pozitīvu atmosfēru rūpējās stand-up komiķis.Logo kombi CBEU 1 0

iedvesmošanās pasākums

Uz pasākumu tika aicināti visi esošie “Teaming up” dalībnieki, kā arī jebkurš Valmieras tehnikuma audzēknis, kurš interesējas par biznesa ideju izstrādi starptautiskā vidē. Jauniešus sagaidīja stand-up komiķis Jānis Kreičmanis ar stāvizrādi “Bizness nav joku lieta. Nepiekritīšu”. Tās laikā Jānis dalījās komiskos stāstos par to, kādām īpašībām jāpiemīt uzņēmējam, iesaistot jauniešus atraktīvās spēlēs un aicinot uz pavisam ikdienišķiem priekšmetiem paraudzīties kā uz absolūti unikāliem produktiem. Ar saviem pieredzes stāstiem uzņēmumu radīšanā dalījās “For My Plants” radītāja Liāna Kažmere un “ROCKETGRIP” līdzdibinātājs Reinis Nikuļcevs. Jaunuzņēmēji iedrošināja jauniešus noticēt savām idejām, nebaidīties un darīt, lai arī kādas nebūtu šaubas. Viņi uzsvēra, ka produktam vai pakalpojumam nav jābūt līdz niansēm izslīpētam, lai to palaistu tirgū; jāmeklē iespējas, kā izcelties un būt pārākam citu uzņēmumu vidū; par savu ieceri ir jārunā un nav jākautrējas lūgt pēc palīdzības un atbalsta; jāuztur arvien augsti kvalitātes standarti; jāklausās klientu atsauksmēs un ieteikumos.  

“Teaming up” projektam pieteicās 18 jauni dalībnieki, un šobrīd kopā ar jau esošajiem dalībniekiem tajā piedalās 27 Valmieras tehnikuma audzēkņi. Jaunā mācību gada meistarklases sāksies jau šajā nedēļā. 8 daudzpusīgās nodarbībās dažādu jomu ekspertu pavadībā jauniešiem komandās ar Igaunijas un Somijas vienaudžiem būs iespēja izstrādāt dažādas biznesa idejas. Veiksmīgākajām komandām balvā braucieni uz Stokholmu un Tallinu.