09.03.2022

Dalies:

“Teaming UP” projekta dalībnieki Tallinā izkopj pičinga prasmes

Aizvadītajā nedēļā, 4. martā, projekta “Teaming UP” ietvaros Valmieras tehnikuma audzēkņi Tallinā tikās ar vienaudžiem no Igaunijas un Somijas, lai starptautiskās komandās izslīpētu biznesa idejas, uzlabotu prototipus, kā arī izkoptu prezentēšanas un pičinga prasmes.

Logo kombi CBEU 1 0

Gatavošanās pičingam Tallinā

Gatavojoties projekta “Teaming UP” noslēguma pasākumam “Pitching to Investors”, kas norisināsies 7. aprīlī Jūrmalā, vairāk kā 30 jaunieši klātienē satikās, lai apgūtu pičingu – prasmi pārliecināt potenciālos investorus un citas ieinteresētas personas, ka viņu biznesa idejas ir gana vērtas, lai tajās veiktu finanšu, laika, zināšanu vai citu vērtīgu resursu ieguldījumus, kas nepieciešami veiksmīgai uzņēmējdarbības attīstībai. Pasākuma laikā projekta dalībnieki apguva dažādas tehnikas baiļu pārvarēšanā, uzstājoties publikas priekšā; mācījās prezentēt pārliecinoši un aizraujoši; diskutēja par veicamajām izmaiņām biznesa ideju prototipos, kā arī uzlaboja prasmes darboties internacionālās komandās.  

“Pats svarīgākais biznesa ideju izstrādē un attīstībā ir komandas darbs. Pasākumā Tallinā sapratu, cik nozīmīgi ir veidot plašu kontaktu loku, kas var noderēt nākotnē,” atzina Vitālijs Jānis Marcinkēvičs, mūsu skolas viesmīlības audzēknis, kurš projektā “Teaming UP” izstrādā ideju par personalizētām koka kastēm cepumu uzglabāšanai. Jana Esmeralda Reča, tehnikuma loģistikas studente, kura veido nomierinošas eļļas, radot SPA sajūtu mājās, dalījās savos ieguvumos: “Iemācījos tehnikas, kā pārvarēt bailes prezentācijas laikā un ko darīt, lai mana ķermeņa valoda saskanētu ar manis stāstīto. Kopumā projektā esmu apguvusi prasmi vadīt cilvēkus, ir palielinājusies atbildības sajūta”. Savukārt Ņikita Natans Krapivners raksturoja pasākumu Tallinā kā lielisku un izaicinošu, novērtējot iespēju pirmoreiz satikties klātienē un saliedēties ar komandas biedriem no Somijas un Igaunijas. Programmvadības audzēknis “Teaming UP” ietvaros izstrādā biznesa ideju par viedo miskasti, kas pati sašķiro izmestos atkritumus, kontrolē to daudzumu un laicīgu izvešanu.  

“Teaming UP” ir Interreg Centrālā Baltijas jūras reģiona programmas projekts, kura ietvaros jauniešiem tiek sniegta iespēja izmēģināt spēkus starptautiskās uzņēmējdarbības jomā. Projekta mērķis ir celt jauniešu potenciālu, pārliecību un uzlabot uzņēmējdarbībai nepieciešamās zināšanas, kā arī atbalstīt starptautisku jauniešu biznesa komandu veidošanos. Projektā iesaistīti kopumā 60 jaunieši no Valmieras tehnikuma Latvijā, Valgas tehnikuma Igaunijā un Mercuria Biznesa koledžas Somijā.