04.03.2016

Dalies:

Tehnikuma audzēkņi Vācijā apgūst biznesa etiķetes principus

Valmieras tehnikuma audzēkņi novembra sākumā viesojās sadarbības skolā Berufskolleg Halle, Vācijā, lai piedalītos abu profesionālo skolu kopīgi īstenotajā projektā “Promote Your employability”. 

Projekta mērķis ir jauniešu nodarbinātības veicināšana pēc tehnikuma absolvēšanas. Kā norāda organizatori – svarīgi, lai jaunieši skolas gados kļūtu par labiem speciālistiem un labiem potenciālajiem darbiniekiem, kolēģiem. Projekta laikā dalībnieki apguva lietišķo komunikāciju, izstrādāja pieteikumus darba sludinājumiem, piedalījās darba interviju simulācijās, kā arī tikās ar personāla atlases speciālistiem.

Viesojoties Vācijā, jaunieši piedalījās biznesa etiķetes seminārā, ko vadīja biznesa komunikācijas eksperte Olga Diekmann.  Pasniedzēja pārstāv uzņēmumu “Volkshochschule Bielefeld”. Tas nodrošina lietišķās angļu valodas apmācības, mediju treniņus un dažādus kursus uzņēmumiem. Semināra laikā projekta dalībnieki uzzināja biznesa pusdienu nozīmi, diskutēja par noteikta ģērbšanās stila ievērošanu darba vietā, mācījās small talk principus veiksmīgai sarunas uzturēšanai un saņēma citus ieteikumus laba tēla veidošanai. 

Projekts “Promote Your Employability” Nr. 2016-1-DE03-KA219-022987_2 tiks īstenots līdz 2018.gada baigām un ir finansēts no Eiropas Savienības Erasmus+ programmas Pamatdarbības Nr.2 starpskolu stratēģiskās partnerības budžeta. Sadarbība starp Berufskolleg Halle un Valmieras tehnikumu turpināsies arī nākamākajos gados projekta “Work 4.0 – future job market” Nr. 2018-1-LV01-KA229-046989_1 ietvaros. Arī šis projekts ietver aktīvu skolēnu iesaisti un darba grupas vizītes sadarbības skolā Vācijā. Dalībnieku atlase projektam notiks 2019.g sākumā.