04.11.2016

Dalies:

Vācijā iepazīst karjeras veidošanas principus

Laikā no 5. līdz 11. novembrim divpadsmit Valmieras tehnikuma audzēkņi un divi pedagogi viesojas sadarbības skolā Berufskolleg Halle, Vācijā, lai piedalītos projekta “Promote Your employability” darba grupā. 

Projekta dalībnieki ir tikušies ar personāla atlases speciālistu no uzņēmuma „PENRAIR PLC”, kas ir viens no pasaulē vadošajiem uzņēmumiem siltuma pārvaldības sistēmas projektēšanas un izstrādes jomā. Uzņēmums kopumā nodarbina ap 19 000 darbinieku 30 valstīs. Tikšanās laikā jaunieši saņēma atbildes uz jautājumiem – kā atrast sev piemērotu darba vietu, kas jāņem vērā gatavojoties dalībnieku atlasei, kādi ir veiksmīgas darba intervijas priekšnoteikumi un dažādus citus ieteikumus karjeras uzsākšanai

Projekta ietvaros darba grupa apmeklēja arī vienu no Vācijas lielākajām saldumu rūpnīcām „STORCK”, kuras populārākie produkti Latvijā ir karameles „Toffifee” un šokolādes konfektes „Merci”. Kompānija darbojas jau 110 gadus, un eksportē savu produkciju uz vairāk nekā 100 valstīm. Uzņēmumā ir nodarbināti vairāk nekā 5 800 dažādu jomu speciālisti, no kuriem vismaz piektā daļa uzņēmumā strādā ilgāk nekā 10 gadus. „STORCK” personāla nodaļas vadītājs dalījās pieredzē ar jauniešiem par karjeras izvēli, kontaktu dibināšanu un veiksmīgu darba attiecību veidošanas principiem, kas ir noderīgi ikvienam strādājošajam, neatkarīgi no pārstāvētās nozares un uzņēmuma lieluma. 

Nedēļas otrajā pusē personīgās attīstības trenera Heiko Link vadībā darba grupa izstrādās pieteikumus darba sludinājumiem. Latviešu un vācu jaunieši piedalīsies darba interviju simulācijās, iejūtoties gan darba devēja, gan darba ņēmēja lomā. 

“Promote Your employability” Nr. 2016-1-DE03-KA219-022987_2 ir stratēģiskās partnerības projekts un tiek finansēts no Eiropas Savienības Erasmus+ programmas Pamatdarbības Nr.2 starpskolu stratēģiskās partnerības budžeta.