Valmieras tehnikuma audzēkņi kopā ar igauņu un somu jauniešiem gūs pieredzi starptautiskā uzņēmējdarbībā
Šovasar Valmieras Attīstības aģentūra sadarbībā ar trīs tehnikumiem no Latvijas, Igaunijas un Somijas uzsākusi ieviest projektu “Teaming UP”. Projekta laikā vismaz 60 jauniešu no Valmieras tehnikuma (Latvija), Valgas Tehnikuma (Igaunija) un Mercuria Biznesa koledžas (Somija) apgūs prasmes, kas nepieciešamas, dibinot un vadot starptautiskus un eksportspējīgus uzņēmumus. Projekts un programma “Teaming UP” vairos jauniešu motivāciju, pašpārliecinātību, prasmes un zināšanas biznesā, lai nākotnē jaunieši paši radītu savus uzņēmumus, kas spēj konkurēt ne tikai vietējā, bet pasaules mērogā.
Septembrī visās trīs skolās notiks jauniešu pieteikšanās “Teaming UP” programmai, kam sekos pirmie praktiskie treniņi ar mērķi radīt starptautiskas biznesa idejas. Projektā iesaistītie jaunieši pirmo reiz klātienē tiksies jau novembrī starptautiskā komandu veidošanas pasākumā Valgā, Igaunijā, kur jauniešu galvenais uzdevums būs izveidot starptautisko mācību uzņēmumu komandas. Katrā komandā būs pārstāvji gan no Latvijas, gan Igaunijas, gan Somijas, un jauniešiem starpautiskajā mācību uzņēmumā būs jāvienojas par katra dalībnieka lomu un galvenajiem uzdevumiem. Ar jauniešiem visa projekta laikā strādās pieredzējuši pedagogi un biznesa mentori.
Tā kā mācību uzņēmumi būs starptautiski, projektā nozīmīga loma būs tehnoloģijām, kas atbalsta attālināto darbu. Komunikācija tiešsaistē jauniešiem ļaus pastāvīgi sazināties gan savā starpā, gan ar pedagogiem un mentoriem, lai rastu praktiskus un radošus risinājumus savas biznesa idejas attīstīšanai.
Līdz 2022. gada februārim jauniešiem no starptautiskajiem mācību uzņēmumiem tiks nodrošināta praktisku un iedvesmojošu biznesa treniņu programma par tādām tēmām kā biznesa un finanšu plānošana, dizains un produkta izstrāde, mārketings un tirgus iekarošana, kā arī riska kapitāla piesaiste biznesa attīstīšanai. Biznesa treniņus vadīs jomas eksperti, mentori un pieredzējuši uzņēmēji. Jauniešu darbs neapstāsies arī laikā starp treniņiem, kad starptautisko mācību uzņēmumu komandas strādās pie mājas darbiem, turpinot attīstīt savu biznesa ideju.
Projekta “Teaming UP” idejas autore Valmieras Attīstības aģentūras valdes priekšsēdētāja Ilze Eglāja uzsver jauniešu uzņēmējdarbības prasmju nozīmi: “Ikvienam, kurš mūsdienās ir uzsācis vai plāno kļūt par uzņēmēju, būtiski ir domāt ārpus savas valsts tirgus robežām. “Teaming UP” ir lieliska iespēja jauniešiem stiprināt sevī pārliecību, ka viss ir iespējams un pat ambiciozākā ideja var tikt īstenota veiksmīgā biznesa projektā. Turklāt darbošanās starptautiskā komandā un ar starptautiskiem mentoriem jauniešiem atklās jaunu skatupunktu un perspektīvu. Jaunieši ne tikai ieraudzīs savas biznesa idejas eksporta potenciālu, bet arī mācīsies sadarboties un pieņemt dažādus viedokļus, idejas, kultūru un mentalitāti.”
Projekta noslēgumā Valmieras Attīstības aģentūra Valmierā organizēs starptautisku konferenci pedagogiem, jauniešu uzņēmējdarbības speciālistiem un biznesa vides atbalsta organizāciju pārstāvjiem. Konferencē projektā iesaistītie speciālisti un jaunieši dalīsies savā pieredzē, secinājumos un rekomendācijās gan par programmas metodiku, gan par tās ieviešanu praksē, aicinot arī citas izglītības iestādes un organizācijas to izmantot, attīstot starptautisku mācību uzņēmumu iniciatīvas.
Projektā “Teaming UP” piedalās Valmieras Attīstības aģentūra, Valmieras tehnikums, Valgas Tehnikums (Igaunija) un Mecuria Biznesa koledža (Somija). “Teaming UP” īstenošanas laiks ir no 2020. gada jūnija līdz 2022. gada maijam. Projekts tiek īstenots Centrālā Baltijas jūras reģiona pārrobežu sadarbības programmas 2014.-2020. gadam ietvaros un līdzfinansēts no Eiropas Reģionālā attīstības fonda līdzekļiem.