04.03.2015

Dalies:

Valmieras tehnikuma audzēkņI praktizējas slovākijas viesnīcās

Janvārī divas Valmieras tehnikuma audzēknes ir devušās sešu nedēļu ilgā pieredzes braucienā uz Slovākijas Augsto Tatru reģionu. Madara Obermane un Līga Vējkrīgere tur aizbraukušas Erasmus+ projekta “Prakse – Tavs ceļš uz profesiju” ietvaros. Šīs prakses laikā meitenēm ir iespēja apgūt viesmīlības specialitāti starptautiskā līmenī.


Topošās viesnīcu nozares speciālistes ikdienā strādā uzņēmumos Hotel RYSY un “Plejsy”. Meitenes iegūst darba pieredzi, veicot uzdevumus gan viesnīcas recepcijā, gan virtuvē un restorānā. Starptautiskā vide dod iespēju papildināt angļu un krievu valodas zināšanas, kā arī apgūt vietējo – slovāku valodu. Praktikantēm tiek nodrošināti slovāku valodas kursi, pēc kuru iziešanas piešķirts valodas sertifikāts. Prakses beigās meitenes saņems arī starptautiski atzītus Europass mobilitātes dokumentus.

Erasmus+ projekta ietvaros 2016. gadā no Valmieras tehnikuma uz Slovākiju kopumā dosies trīs viesnīcu specialitātes audzēkņu grupas. Savukārt citu nozaru speciālisti dosies praksē uz Lielbritāniju (loģistikas un grāmatvedības audzēkņi) un Itāliju (komercdarbības un ēdināšanas speciālisti). Audzēkņu atlase praksei Lielbritānijas un Itālijas uzņēmumos notiks februārī. Dalība projektā tiks ieskaitīta kā daļa no kvalifikācijas prakses.