23.11.2020

Dalies:

Valmieras tehnikuma audzēkņi prezentē septiņas biznesa idejas

Aizvadītajā nedēļā, 19.novembrī, notika projekta Teaming UP pirmais starptautiskais komandu veidošanas pasākums, kuram, saskaņā ar projektā plānoto, būtu bijis jānotiek klātienē, Valgas pilsētā Igaunijā, pulcējot jauniešus no Latvijas, Igaunijas un Somijas. Epidemioloģiskā situācija visās projekta dalībvalstīs ir viesusi korekcijas, un jaunieši satikās tiešsaistē katrs savā valstī. Pasākuma laikā bija iespēja noklausīties iedvesmojošu mentoru pieredzes stāstus, taču šī pasākuma galvenā sadaļa bija biznesa ideju prezentēšana un starptautisko komandu veidošana.

Valmieras tehnikums teaming UP pasākumā 2

Kopumā pasākumā projekta dalībnieki prezentēja 19 radošas, inovatīvas un dažādām dzīves situācijām piemērotas biznesa idejas. Piemēram, īpašas uzlīmes apģērbam, kas ļaus to personalizēt un padarīt atšķirīgu no masveida ražojumiem, ceļojuma somas, kuru dizainu, izmēru un krāsu ir iespējams izvēlēties atbilstoši tās lietotāja vēlmēm, produkti Zero Waste aktīvistiem, gaismas un interjera dekori telpu apgaismošanai, tehnoloģiskie risinājumi drošībai ikdienā un personām ar īpašajām vajadzībām u.c. Plaši piedāvāti tika arī dažādi konditorejas izstrādājumi, kas gatavoti no vietējiem produktiem un ir ar augstu uzturvērtību.

Valmieras tehnikumu pārstāvēja 29 uzņēmīgi jaunieši, kuri prezentēja septiņas potenciālās biznesa idejas:

  • Spoonable – daudzfunkcionāls ēšanas instruments ar stabilizatoru cilvēkiem ar īpašajām vajadzībām.
  • SKREDS – zinātniski un tehnoloģski izstrādāts produkts pret briļļu svīšanu.
  • Blind ABC – braila raksta alfabēts ar skaņas elementiem.
  • Dreamers – ekoloģiskas smaržas.
  • Truffles KIT – saldo un sāļo trifeļu izstrādājumi.
  • Easyegy – daudzfunkcionāls vannas un dušas krēsls un kāpslis.
  • Heaton – apsildāma ēdienu paplāte.

Pasākuma laikā tika izvērtēti arī jauniešu komandu sagatavotie biznesa ideju video materiāli. Starp trim labākajiem arī Valmieras tehnikuma biznesa idejas SKREDS video, kura autori ieguva dāvanu karti 50 euro vērtībā internetveikalā Amazon.

Informāciju sagatavoja:
Kristīne Auziņa 
Projekta Teaming UP komunikācijas vadītāja 
kristine.auzina@valmierastehnikums.lv 
27803235 

 Teaming UP ir Interreg Centrālā Baltijas jūras reģiona programmas projekts, kura ietvaros jauniešiem tiek sniegta iespēja izmēģināt spēkus starptautiskās uzņēmējdarbības jomā. Projekta mērķis ir celt jauniešu potenciālu, pārliecību un uzlabot uzņēmējdarbībai nepieciešamās zināšanas, kā arī atbalstīt starptautisku jauniešu biznesa komandu veidošanos. Projektā iesaistīti 60 jaunieši no Latvijas, Igaunijas un Somijas.

Logo kombi CBEU 1 0