27.02.2020

Dalies:

Valmieras tehnikumā veikmīgi noslēgusies “Misija robots”

Jūnija pirmajā nedēļā Valmieras tehnikums ar Valmieras pilsētas pašvaldības projektu konkursa atbalstu īstenoja dienas nometni “Misija Robots”, kurā piedalījās 20 jaunieši vecumā no 12 līdz 16 gadiem.

Robotus mēs izmantojam parastākajās ikdienas darbībās par to pat neaizdomājoties. Nākotnē arvien vairāk mūsu ikdienas dzīvē ienāks robotizētas iekārtas un instrumenti, to programmēšana un iestatīšana būs viena no galvenajām prasmēm, kas būs nepieciešama darba tirgū. Nometnes mērķis bija sniegt ieskatu daudzveidīgajā robotu pasaulē, veicināt jauniešu mērķtiecīgu profesijas izvēli inženierzinātnēs.Nedēļas laikā jauniešiem tika dota iespēja iepazīt un apgūt vienkāršu robotu vadības principus, kā arī attīstīt savas prasmes sarežģītāku robotu programmēšanā un vadīšanā, iepazīt un lietot robotizētas, programmētas ierīces aktīvajā atpūtā un izprast virtuālās realitātes veidošanās pamatprincipus.

nextgen-270220246

Nedēļa tika iesākta ar LEGO Education Mindstroms EV3 būvēšanu un programmēšanu- sākotnēji tika apgūti konstruēšanas un programmēšanas pamatnosacījumi, kad pamata iemaņas tika apgūtas, robotu uzbūve un uzdevumi kļuva sarežģītāki. Otrajā nometnes dienā, izmantojot pirmajā dienā konstruētos robotus, tika veikta “Kosmosa izaicinājuma” misijas izpilde, kuras laikā bija jāatrisina dažādu grūtības pakāpju uzdevumi, programmējot robota vadības trajektoriju, ātrumu, iestatot citas vadības funkcijas, kas ļauj robotam pildīt uzdevumus.

Trešajā nometnes dienā MakeBlock robotu konstruktoru būvēšanā un programmēšanā. Jauniešiem bija iespēja izzināt gan mehānikas daļu,veidojot robotu mehāniskās konstrukcijas, gan iepazinās ar dažādiem sensoriem, to darbības principiem. Dienas otrajā daļā liels uzsvars tika likts uz programmēšanas iepazīšanu un izveidoto robotu programmēšanu. Tika veidotas vadības programmas, kuru uzdevums bija nodrošināt robotu autonomu darbību, konkrētu uzdevumu izpildei.

Nometnes laikā tika iepazīta un izzināta Dronu pasaule. Tas ir stāsts par mūsdienu dronu robotiku – kādas ir iespējas jauniešiem, ar ko varētu sākt, kādi var būt tālākās attīstības virzieni, u.c. Nometnes dalībiekiem bija iespēja izmēģināt dronu pilotēšanu simulātoros, iemācīties kā simulātorā būvēt savu dronu un savu trasi, kā arī izlidot savu un citu izbūvētās trases.

Nedēļa noslēdzās ar Lāzertaga turnīru Pauku priedēs, kur instruktora pavadībā jaunieši uzzināja detalizētāk par Lāzertag darbības, vadības un iestatīšanas principiem.

Misijas izpildi noslēdzām ar picu noslēpumu izzināšanu un savas individuālās picas pagatavošanu.Projektu līdzfinansē Eiropas Reģionālās attīstības fonds iniciatīvas “Pilsētu inovatīvās darbības” ietvaros. Šī informācija atspoguļo vienīgi autora viedokli, un iniciatīvas “Pilsētu inovatīvās darbības” iestādes neatbild par šīs informācijas potenciālajiem izmantošanas veidiem.

nextgen-060120213