14.11.2016

Dalies:

Valmieras tehnikumā viesojās sadarbības partneri no vācijas

Laikā no 14. līdz 17. novembrim Valmieras tehnikumā viesojās sadarbības partneri no profesionālās izglītības iestādes Berufskolleg Halle, Vācijā. Šī bija pirmā darba grupas tikšanās Berufskolleg Halle un Valmieras tehnikuma kopīgi īstenotajā Erasmus+ stratēģiskās partnerības projektā “Promote Your Employability”.

“Starptautiskās sadarbības jomā Valmieras tehnikums ar katru gadu darbojas arvien aktīvāk, tomēr kopdarbs ar Vācijas kolēģiem ir jauns izaicinājums, jo tas tehnikumam būs pirmais īstenotais stratēģiskās partnerības projekts. Vācija jauniešu nodarbinātības jomā ir viena no pirmrindniecēm Eiropas Savienībā, tādēļ šī noteikti būs vērtīga pieredze kā iesaistītājiem audzēkņiem, tā arī pasniedzējiem,” norāda Valmieras tehnikuma direktore Vineta Melngārša.


Projekta mērķis ir jauniešu nodarbinātības veicināšana pēc profesionālās izglītības iestādes absolvēšanas. “Promote Your Employability” darba grupa, īstenojot projektu, plāno aktīvu izglītības iestāžu audzēkņu iesaisti. Vācijā mērķa grupa ir izglītojamie, kuri apgūst biznesa vadības izglītības programmu, savukārt, Valmieras tehnikumā tie ir pirmā un otrā kursa audzēkņi no grāmatvedības izglītības programmas. Kopumā divpadsmit motivētiem jauniešiem tiks piedāvāta iespēja piedalīties projekta īstenošanā, darbojoties gan Valmierā, gan dodoties uz darba grupas sanāksmēm Vācijā. Nākamā darba grupas tikšanās plānota 2017.gada martā, Valmierā.

Projekts “Promote Your Employability” Nr. 2016-1-DE03-KA219-022987_2 tiks īstenots līdz 2018.gada baigām un ir finansēts no Eiropas Savienības Erasmus+ programmas Pamatdarbības Nr.2 starpskolu stratēģiskās partnerības budžeta. Darba grupu veido projekta vadītāji Frederik Berssen un Katja Linnemann (Vācija), Dace Ločmele, Baiba Stulpiņa, Līga Ķezbere (Latvija).