13.02.2024

Dalies:

Valmieras tehnikums aicina apmeklēt desmito skolēnu mācību uzņēmumu reģionālo pasākumu CITS BAZĀRS

Biznesa izglītības biedrības Junior Achievement Latvia (JA Latvia) dalībskola – Valmieras tehnikums sadarbībā ar TC Valleta atzīmējot pasākuma 10 (desmitgadi) – aicina uz skolēnu mācību uzņēmumu (SMU) reģionālo pasākumu CITS BAZĀRS, kas sestdien, 17. februārī, plkst.10.00-14.30 norisināsies tirdzniecības centrā VALLETA.

Pasākumā piedalīsies 60 jauniešu veidoti skolēnu mācību uzņēmumi no Rīgas, Madonas, Lizuma, Bērzaunes, Kusas, Smiltenes, Valkas, Ulbrokas, Cēsu, Rēzeknes, Ogres tehnikuma, Valmieras tehnikuma, Valmieras Valsts Pārgaujas ģimnāzijas, Valmieras Dizaina un mākslas vidusskolas un u.c. skolām, piedāvājot savus oriģinālos izstrādājumus – kosmētiku, pārtikas preces un inovācijas pārtikas nozarē, dažādus koka izstrādājumus, rotaslietas un aksesuārus, kā arī aplikāciju, interneta lapu izstrādes un tehnoloģisko inovāciju risinājumus.

Kā ierasts, pasākuma ietvaros notiks arī jauno uzņēmumu izvērtēšana un apbalvošana 10 nominācijās – Valmieras tehnikuma direktores balva, TC Valletas balva, Sociāli atbildīgs skolēnu mācību uzņēmums, Tehnoloģiskās inovācijas produkts/pakalpojums, Labākā SMU pārdošanas komanda, Uz zināšanām balstīts SMU produkts/pakalpojums, SMU biznesa potenciāls, Ilgtspējīgs SMU produkts/pakalpojums, Labākais SMU stends, Labākais SMU zīmols.

“Cits bazārs ir vieta, kur skolēni nostiprina savas uzņēmējdarbības prasmes reālā vidē. Šī pieredze māca viņiem pieņemt lēmumus, plānot savu laiku, domāt stratēģiski un trenē komunikāciju. Caur to jaunieši saņem mūsdienīgu izglītību. Atbalsts, ko ikviens apmeklētājs pauž, atnākot uz tirdziņu, sniedz milzīgu motivāciju jaunajiem uzņēmējiem savu izaugsmi turpināt,“ pauž izglītības organizācijas “Junior Achievement Latvia” vadītājs Jānis Krievāns.

Reģionālo CITS BAZĀRS pasākumu atbalsta TC VALLETA, Swedbank, Valmieras tehnikums, SIA Austris AG, Attīstības finanšu institūcija Altum AS, SIA Valmiermuižas alus, Valmieras stikla šķiedra, Ibsenu paipalas, BIO saimniecība Ozolzīles, RTU filiāle Cēsis, Rada Zita, Valmieras attīstības aģentūra, SIA “ Oillad”.

Par JA Latvia

JA Latvia ir Latvijā lielākā izglītības organizācija ar sabiedriskā labuma organizācijas statusu un praktiskās biznesa izglītības eksperts Latvijas skolās. JA Latvia ir viens no 42 Junior Achievement Europe un viens no 123 Junior Achievement Worldwide® tīkla biedriem kopš 1991. gada. Junior Achievement Worldwide par ieguldījumu izglītībā 2022. gadā tika nominēta Nobela Miera prēmijai. Eiropas Komisija atzinusi JA Latvia par vienīgo pozitīvo iniciatīvu Latvijā, kas ilgtermiņā un metodiski nodrošina jauniešiem uzņēmējdarbības izglītību.

JA Latvia katru gadu nodrošina Eiropā aprobētu un Latvijas vajadzībām pielāgotu praktiskās biznesa izglītības programmu pieejamību aptuveni 120 000 skolēnu visā Latvijā, visos izglītības līmeņos:

• Finanšu pratības ABC — sociālo zinību priekšmeta mācību un metodiskie materiāli 1.–9. klasei

• Karjeras izglītības programma ĒNU DIENA 1.–12. klasei

• Skolēnu mācību uzņēmumu programma 4.–12. klasei

• Līderu programma 10.–12. klasei

• HealthTech programma – pirmsakselerators augstskolu studentiem, kas veicina inovāciju kopradi starp medicīnas un tehnoloģiju nozarēm

• Kvalifikācijas paaugstināšanas un tālākizglītības programmas skolotājiem

Par JA Latvia Skolēnu mācību uzņēmumu programmu:

Skolēnu mācību uzņēmumu programma (SMU) ir īpaši 4.–12. klašu skolēniem veidota mācību metode. Skolēniem tā ir iespēja, praktiski darbojoties, apgūt sava uzņēmuma izveides un vadīšanas prasmes, radīt produktus un piedāvāt tos saviem potenciālajiem klientiem. Vidēji 22 % programmas absolventu ir jau iesaistījušies uzņēmējdarbībā.

LR Izglītības un zinātnes ministrija ir atzinusi šo mācību metodi un rekomendē to izglītības iestādēm kā uzņēmējspēju attīstošu un pilnveidojošu mācību metodi. SMU nav juridiska statusa — tos Latvijā pārstāv tikai JA Latvia, kas ir Junior Achievement Worldwide programmu licences, kas ietver arī SMU programmu, īpašniece.