08.12.2021

Dalies:

Valmieras tehnikums atceļ audzēkņu praksi itālijā

Valmieras tehnikuma vadība ir pieņēmusi lēmumu pārtraukt skolēnu praksi Spānijā, Barselonā, un atcelt martā plānoto praksi Itālijā, Turīnā, jo koronavīrusa (COVID-19) infekcijas izplatības un saslimstības riska līmenis Eiropā šobrīd ir vērtējums kā augsts.

  • “Vadoties pēc Ārlietu ministrijas ieteikumiem nedoties uz vīrusa skartajiem reģioniem, pieņēmām lēmumu atcelt kvalifikācijas praksi Itālijā. Man no tiesas ir žēl, ka jauniešiem šī iespēja praktizēties ārvalstīs ies secen, bet tehnikumam rūp audzēkņu veselība un drošība, tādēļ šajā semestrī vairs neviens audzēknis netiks sūtīts uz ārvalstīm. Tāpat, saskaņojot lēmumu ar Valsts izglītības attīstības aģentūru, nolēmām pārtraukt praksi Spānijā, kur skolēni ikdienā viesnīcā kontaktējās ar dažādu valstu ieceļotājiem.” uzsver Valmieras tehnikuma direktore Vineta Melngārša.

Spānijā topošie viesmīlības pakalpojumi speciālisti apguva kvalifikācijas praksi piecu zvaigžņu viesnīcās “Gran Hotel La Florida” un “Grand Hotel Central”, kur ikdienā saskaras ar ceļotājiem no visas pasaules, tajā skaitā Ķīnas. Skolēniem, kas atgriezušies no Spānijas, nav novērotas veselības problēmas, tomēr profilaktiskos nolūkos visi ir apmeklējuši ģimenes ārstu. Itālijā skolēniem no izglītības programmām “Mehatronika” un Telemehānika un loģistika” plānotās prakses vietas atrodas COVID-19 infekcijas uzliesmojuma reģionā, Turīnā, līdz ar to prakse atcelta.

Mācību prakses iespējas tika nodrošinātas projekta “Zināšanu apmaiņa un prakse” Nr. 2018-1-LV01-KA116-046910 ietvaros. Projektu finansē Erasmus+ programma.