26.02.2018

Dalies:

Valmieras tehnikums atklāj jauno metālapstrādes laboratorijas ēku

Valmieras tehnikumā atklāta metālapstrādes laboratorijas ēkas jaunbūve, kas tapusi ar Eiropas Reģionālās attīstības fonda (ERAF) finansējumu*. Jaunajā laboratorijā Valmieras tehnikuma audzēkņi iegūs zināšanas metālapstrādes, mehatronikas un loģistikas izglītības programmās, kas ļaus sagatavot plaša profila speciālistus ar metālapstrādi saistītās jomās.

SAM 8.1.3 1

Jaunā metālapstrādes laboratorija turpina Valmieras tehnikuma infrastruktūras modernizāciju un pārmaiņu procesu, kas audzēkņiem sniedz iespējas iegūt laikmetam atbilstošu izglītību un amata prasmes, kas ir pieprasītas darba tirgū. Valmieras tehnikuma mācību vides modernizēšanas projekta ietvaros ieguldīti Eiropas Savienības struktūrfondu un valsts budžeta finansējums vairāk nekā 1,2 miljonu eiro apjomā.

Atklāšanas lentu grieza Valmieras tehnikuma direktore Vineta Melngārša, IZM struktūrfondu vecākais eksperts Mārtiņš Langrāts,Valmieras domes priekšsēdētājs Jānis Baiks, VIAA direktore Dita Traidās un Mašīnbūves un metālapstrādes rūpniecības asociācijas padomes priekšsēdētājs Vilnis Rantiņš. Pēc atklāšanas un apsveikumiem tika vērts priekškars metālapstrādes laboratorijai un iespēja dzirdēt kārtīgu metālu komponista un ģitārista Jāņa Bērziņa izpildījumā. Pasākuma noslēgumā jaunieši un pasniedzēji demonstrēja iekārtas un tehniku, kas tiks izmantota mācību procesā.

Paldies sakām SIA “Valmiemuižas alus”, kas visus viesus cienāja ar gardajiem Kokmuižas dzērieniem – mate tējas dzērienu un kvasu.

*Darbības programmas “Izaugsme un nodarbinātība” 8.1.3. specifiskā atbalsta mērķis “Palielināt modernizēto profesionālās izglītības iestāžu skaitu”. Rakstu sagatavoja Izglītības un zinātnes ministrija.

Foto no pasākuma līdz 13.martam pieejami šeit.