27.02.2020

Dalies:

Valmieras tehnikums jau otro reizi organizē robotikas nometni jauniešiem

Digitālās prasmes, robotizētas un attālināti vadāmas iekārtas, kā arī virtuālā realitāte ir mūsu nākotne. Par to pārliecinājāmies šī gada pavasarī, kad ierastās klātienes aktivitātes nācās darīt attālināti. Ikdienā dzirdams, ka roboti un robotizētas iekārtas arvien vairāk aizstās cilvēku darbu, šī tehniskās industrijas nozare strauji attīstās, tā kļūst par ikdienas sadzīves nepieciešamību un neatņemamu sastāvdaļu. Robotika, elektronika un 3D modelēšana sevī ietver dažādus mācību priekšmetus – matemātiku, fiziku, ķīmiju, rasēšanu, programmēšanu u.c.

nextgen-270220242

Lai pievērstu jauniešu interesi šai tehniskās industrijas nozarei, Valmieras tehnikums, projekta “Eiropas nākamās paaudzes mazās pilsētas” ietvaros organizēs dienas nometni “RoboQuiz” jauniešiem vecumā no 13 līdz 16 gadiem.

Nometnes ietvaros dalībnieki mācīsies problēmu risināšanu un komandas darbu, radoši un jautri pavadīs laiku, kā arī iepazīs:

  • MakeBlock un VEX robotu konstruēšanas, programmēšanas un vadīšanas principus;
  • 3D modelēšanas programmatūru un druku;
  • Elektronikas un programmēšanas pamatus;
  • Mikrokontrolieru programmēšanu;
  • Stratēģisku pilsētorientēšanās spēli.

Dienas nometne “RoboQuiz” norisināsies no 27.07.2020. līdz 31.07.2020., sākums plkst. 9:00 un dienas noslēgums plkst. 15:00, atbilstoši dienas nometnes programmai. Dalības maksa EUR 25,00, kas segs ēdināšanas izmaksas. Nometnes norises vieta: Valmieras tehnikums, Vadu iela 3, Valmiera.Ņemot vērā valstī noteiktos norādījumus par bērnu nometņu norisi, ne ātrāk kā 7 dienas pirms nometnes sākuma, dalībniekiem jāsaņem ģimenes ārsta izziņu, kurā apliecināts, ka bērnam nav infekcijas slimību pazīmju un nav bijis kontaktā ar COVID-19 un citu infekciju saslimušajiem vai to kontaktpersonām.

Pieteikšanās līdz 20.07.2020. Vietu skaits ir ierobežots, tāpēc organizatori patur iespēju, pieteikšanos pārtraukt pirms noteiktā termiņa. Pieteikties šeit

Papildu informācijai sazināties ar nometnes vadītāju Lindu Ribu – 20083787. Nometni “RoboQuiz” organizē Valmieras tehnikums ar Valmieras pilsētas pašvaldības līdzfinansējumu.Projektu līdzfinansē Eiropas Reģionālās attīstības fonds iniciatīvas “Pilsētu inovatīvās darbības” ietvaros. Šī informācija atspoguļo vienīgi autora viedokli, un iniciatīvas “Pilsētu inovatīvās darbības” iestādes neatbild par šīs informācijas potenciālajiem izmantošanas veidiem.